Başkan Av. Efe: Kamu Avukatlarının Mali ve Özlük Haklarına Yönelik İyileştirme İstiyoruz

Elazığ Baro Başkanı Av. Melih Efe kamuda çalışan avukatların özlük haklarının iyileştirilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Av. Efe: Kamu Avukatlarının Mali ve Özlük Haklarına Yönelik İyileştirme İstiyoruz

Kamuda çalışan avukatların özlük hakları ve haklarda iyileştirilmeyle alakalı Elazığ Baro Başkanı Av. Melih Efe açıklama yaptı.

EFE: KAMU AVUKATLARININ MALİ VE ÖZLÜK HAKLARINA YÖNELİK İYİLEŞTİRME İSTİYORUZ

Başkan Melih Efe açıklamasında, “ Kamuda çalışan avukatlara 2019 yılı yargı ve formu strateji belgesinde kamuda görev yapan avukatların farklı statülerde çalışmaları, denetimler, mali ve özlük hakları ile konuların yeniden düzenlenmesi gerekmekte olduğu maaş ve özlük haklarının yetersiz olması sebebiyle kamuda avukat sayısının günden güne azalmakta olduğu ve kamu avukatlarının statülerini ve özlük haklarının yeniden düzenlenerek kamuda görev yapan avukatların sorunlarının çözülmesi gerektiği hususu belirtilmiş ve bu konuda düzenleme yapılacağı hususunda sayın cumhurbaşkanı tarafından söz verilmiştir. İnsan hakları eylem planının uygulama takviminde savunmanın güçlendirilmesi ve avukatlık hizmetlerinde kalitenin artırılması başlığı altında kamu avukatlarının çalışma esaslarına ve özlük haklarına yönelik iyileştirme yapılacağı sorumlu kurumun hazine ve maliye bakanlığı olduğu ve iki yıllık süre öngörüldüğü belirtilmiştir. Yine dönemin adalet bakanlığı tarafından 2021 yıllarında kamu avukatlarının çalışma esaslarına ve özlük haklarına yönelik çalışma yapılacağı ifadeleri kullanılarak kamu avukatlarına söz verilmiştir. Tüm bu hususlara rağmen kamu avukatlarının mali ve özlük haklarına yönelik bir iyileştirme yapılmamıştır” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137