Başkan Avcıl: “Daha sağlam ve dengeli piyasa oluşturulmalıdır”

İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve ELMÜTDER Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman Avcıl, inşaat sektörün bulunduğu durum ve karşılaşılan sorunlar ile ilgili çeşitli bulundu.

Başkan Avcıl: “Daha sağlam ve dengeli piyasa oluşturulmalıdır”

İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve ELMÜTDER Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman Avcıl, değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Avcıl’ın gündeminde, inşaat sektörün bulunduğu durum ve karşılaşılan sorunlar vardı.

AVCIL: MESLEKTAŞLARIMIZIN YAŞADIĞI SIKINTILAR ÇOK ÖNEMLİ BOYUTLARA ULAŞMIŞTIR

Başkan Avcıl taleplerini sıraladığı açıklamasında, “Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği ve yapı sektörü olarak talebimiz, daha dengeli bir piyasanın oluşturulması ve sağlam bir mekanizmanın kurulmasıdır. Dövizin artışıyla oluşan zamlar, kur tekrar gerilediğinde maalesef geri gelmemektedir. Böyle olunca, yapı maliyetlerindeki artış önlenemez boyutlara gelmektedir aynı zamanda İnşaat faaliyetlerin sürdürülebilirliği kapsamında özellikle demir, MDF, PVC, çimento, demir mamulleri, başta olmak üzere malzeme fiyatlarına gelen zamlar ve özellikle ürün tedarik noktasında meslektaşlarımızın yaşadığı sıkıntılar çok önemli boyutlara ulaşmıştır” ifadelerine yer verdi.

AVCIL: SORUNLARIMIZA ÇÖZÜM OLMASINI TALEP ETMEKTEYİZ

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl, “Son dönemlerde inşaat sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizden malzemelerdeki aşırı fiyat artışları ve çimento, beton, demir gibi ürünlerin tedarikinde de sıkıntılar yaşandığına dair geri dönüşler almaktayız. inşaat sektörünün son dönemlerde malzeme tedariki ve fiyat artışlarıyla ilgili yaşadığı sorunları bu durumun ne yazık ki tüm ekonomiyi etkileyecek olumsuz sonuçları olmakta. Dolayısıyla yetkilerin sesimize kulak verip bir an önce sorunlarımıza çözüm olmasını talep etmekteyiz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
gakgo
gakgo - 8 ay Önce

bu kim ikide bir haberlere çıkıyor, para mı veriyor reklam için? yoksa şöhret peşinde mi?

Alper
Alper - 8 ay Önce

Sen kimsin,mesleğin ne?Kimdir bu adam,niye haber olur, anlaşılır değil?

Ömer
Ömer - 8 ay Önce

Hepiniz bilip bilmeden kafadan konuşuyorsunuz sene başında 2800 tl olan demir suan 6000 tl q0 tl olan çimento 20 tl aklınıza gelebilecek bütün malzemeler 2 kat fiyat oldu olan Mutahit e degil vatandaşa oluyor 250 bin tl olan ev duan 450 bin tl adam iyiliginize konusuyor sizde adama laf söylüyorsunuz böyle devam edin ki hükumet halk memnun sanıp olaya el atmasın

Kadir can
Kadir can - 8 ay Önce

Depremin vurduğu insanları birde mütaahitler vurmaya kalkarsa insanları sıkıştırırsanız daha çok mağdur olursunuz

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 8 ay Önce

Sayın başkan serbest piyasa kuralları olduğu için yetkililer fiyatların düşürülmesi konusunda sana faydalı olamazlar.inşşaat ruhsatı ve iskan raporu vergileri çok yüksek. İnşaat kontrol fiyatları anormal şekilde çok olmasına rağmen inşaatlarda bir tane şantiye şefi yok. Beton kalitesinin yüksekliği çok iyi. Ama buna rağmen şartname gereği Demir donatısı çok fazla. Buda binaların esnekliğini bozmakta ve depreme karşı bir zayıflık yaratmaktadır. Halbuki depremde Demir en son raddesine kadar dayanmAliki bina esnek olsun. Müteahhit lik karlarınında düşmesi lazım. Bunun için yapı ortaklığı veya kooperatif modeli seçilebilir

Zaza
Zaza - 8 ay Önce

Mutahit ayriyetten başkan. Kimse kusura bakmasın fiyatları şişiren mutahitler

SIRADAKİ HABER

banner103