Başkan Bahçeci: EYT, Çalışanlarımıza Hayırlı Olsun

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Elazığ Şube Başkanı Mustafa Bahçeci, Emeklilikte Yaşa Takılanlar sorununun sendikalarının talepleri doğrultusunda çözülmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Başkan Bahçeci: EYT, Çalışanlarımıza Hayırlı Olsun

Hizmet-İş Sendikası Elazığ Şube Başkanı Mustafa Bahçeçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından EYT düzenlemesi ile ilgili yapılan açıklamayı değerlendirdi.

Başkan Bahçeci, EYT probleminin, sendikalarının ve bu düzenlemeyi bekleyen milyonlarca çalışanın beklentisi doğrultunda çözüldüğüne dikkat çekti.

BAHÇEÇİ: DÜZENLEMELERİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ

Başkan Bahçeçi, “8 Eylül 1999 öncesinde çalışma hayatına başlayan Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili yeni bir yaş şartının olmaması ve emeklilik haklarının iade edilmesi önemli bir sorunun çözümünü sağlamıştır. Sigortası 8 Eylül 1999 öncesinde başlayanlar için kadınlarda 20, erkeklerde 25 yıl görev süresini ve primlerini tamamlayanlar yaşa bakılmaksızın emekli edilecektir. Taşerondan kadroya alınanlardan hemen emekli olmayı tercih etmeyecekler için ayrı bir düzenleme yapılarak, zorunlu emeklilik uygulamasından vazgeçilecek olması da önemli bir sorunu ortadan kaldırmıştır. Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in baştan itibaren talep ettiği şekilde her iki konunun da çözüme kavuşması ve mücadelemizin başarıya ulaşmasının gururunu yaşıyoruz. Söz konusu düzenlemelerin hayırlı olmasını diliyoruz. Çalışanlarımız için böylesine önemli bir problemin çözülmesinde ısrarlı bir mücadele veren Hak-İş Konfederasyonumuza, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Bilgin’e ile emeği geçen tüm bürokratlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109