Başkan Bulut, “İnsan Sağlığını Korumak, Hayvan ve Çevre Sağlığını Korumaktan Geçer”

Her yıl farklı bir tema ile kutlanan Dünya Veteriner Hekimler Gününün bu yıl ki teması "Veteriner hekimlerin covid-19 pandemisine yanıtı “oldu. Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Cazim Bulut, biz veteriner hekimler; hayvanları, insanları, çevreyi önemsiyoruz. İnsan sağlığının korumanın yolu, hayvan ve çevre sağlığını korumaktan geçer" dedi.

Başkan Bulut, “İnsan Sağlığını Korumak, Hayvan ve Çevre Sağlığını Korumaktan Geçer”

Her yıl farklı bir tema ile kutlanan dünya veteriner hekimler gününün bu yıl ki teması "veteriner hekimlerin covid-19 pandemisine yanıtı “oldu.

Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Cazim Bulut, biz veteriner hekimler; hayvanları, insanları, çevreyi önemsiyoruz. İnsan sağlığının korumanın yolu, hayvan ve çevre sağlığını korumaktan geçer" dedi.

Bulut açıklamasına şu şekilde devam etti;

Dünya Veteriner Hekimleri Birliği ve Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü’nün 2000 yılında almış olduğu ortak karar neticesinde Nisan ayının son cumartesi günü Dünya Veteriner Hekimleri Günü olarak kutlanmaktadır. Bu yıl da 24 Nisan cumartesi gününe denk gelen dünya Veteriner Hekimleri günü her yıl bir tema ile kutlanıyor.  Bu yılın Teması "Veteriner Hekimlerin covid-19 pandemisine yanıtı" olarak belirlendi. Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de Covit-19 virüsünü izole eden, genetik yapısını çıkaran Veteriner Hekimler olmuştur. Veteriner Hekimlerin Hayvan sağlığındaki kararlı duruşları, insan sağlığına adeta koruma kalkanı oluşturmaktadır. Bir yönüyle Hayvanlardan insanlara geçen hastalıkların teşhis ve eradikasyonu ile uğraşırlarken, bir yönüyle de Gıda üretim ve denetimindeki vazifeleri nedeniyle Veteriner Hekimleri tartışmasız bir şekilde sağlığın bir parçası kılmaktadır. Ülkemizde Hayvan sağlığı, İnsan sağlığı ve çevre sağlığı birlikte "Tek Sağlık" konseptinin oluşması özlemiyle Bizleri yetiştiren çok değerli hocalarımızın, Kamu ve özel bütün meslektaşlarımın Dünya Veteriner Hekimler Gününü kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2021, 14:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109