Başkan Çelik Açtı Ağzını Yumdu Gözünü!

Medya grubumuzu ziyaret eden Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fikret Çelik ve yönetim kurulu üyeleri temsil ettikleri esnafların sorunlarına değindi. Esnafın sahibi yok diyen Başkan Çelik sitemini dile getirdi.

Başkan Çelik Açtı Ağzını Yumdu Gözünü!

Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fikret Çelik ve Yönetim Kurulu üyeleri Leyla Yıldırım, Erdem Özatlı, Yaşar Solmaz, Ömer Öztürk ve Selami Pala medya grubumuzu ziyaret etti.

Genel Yayın Yönetmenimiz Zeki Akbıyık tarafından karşılanan heyet esnafın yaşadığı sorunları dile getirdi.

Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fikret Çelik medya kuruluşumuzun önemine değinerek çalışmalarımızda kolaylıklar diledi.

“Esnafın sahibi yok “diyen Başkan Çelik sitem etti.

Çelik, gelen zamlara da tepki gösterdi.

ÇELİK: ESNAFIN SAHİBİ YOK

Çelik, “Bugünkü yönetim esnafı tamamen dışlamış. Şimdi ben 40 yıldır yönetimde başkanlıkta olduğum müddetten beri böyle bir ortam görmedim. İki ay içerisinde 4-5 tane yukarıdan yazı geliyor. Faizleri 7,5’a düşürdüler sonra 10’a çıkardılar, 12,5’a çıkardılar, 15’e çıkardılar ve en son 20’ye çıktı. Esnafımıza 500 bin lira ipotek karşılığı kredi veriyorlardı. Sonra bazı esnafa sen 500 bin veremezsin deyip 200’e düşürdüler. Bizi oynatıyorlar. Ben yıllardır söylüyorum esnafın sahibi yok. Şimdi oda başkanları çıkıyor atıyor atıyor ama doğrusunu söylemiyorlar. Bizim burada da oda başkanları var yani. Doğru söylemiyorlar. Niye? Korkuyorlar. Ben korkmam. Beni esnafım seçmiş esnafında derdini dile getireceğim. Onun için esnafın durumu iyi değil. Esnafın 100 lira sermayesi varken şimdi 10 liraya düştü. Her gün zam her gün zam. Sattığını alamıyorlar. Zengin işini götürüyor, garibanda per perişan oluyor. Ben bugünkü yönetimden memnun değilim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2023, 17:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137