Başkan Doğan: Kamu Çalışanlarına Eşit Zam Yapılmalı

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Elazığ Şube Başkanı İbrahim Doğan, 6. dönem toplu sözleşme talepleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Doğan: Kamu Çalışanlarına Eşit Zam Yapılmalı

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Elazığ Şube Başkanı İbrahim Doğan, 6. Dönem Toplu Sözleşme talepleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

DOĞAN: KAMU ÇALIŞANLARININ KADERİNİ BELİRLEYECEK

Başkan Doğan, “Toplu iş sözleşmesi görüşmesinin tümünün canlı olarak kamuoyuyla paylaşılmasını istiyoruz. Kamu çalışanlarının kaderini belirleyecek olan 2022 – 2023 yıllarına ait mali, özlük ve sosyal haklarının masadan nasıl ve ne şekilde savunulduğunu haklı ve adil bir mücadele verileceğini bilmek istiyoruz” diye kaydetti.

Başkan Doğan, kamu çalışanları adına memur zam oranlarından bağımsız olarak seyyanen zam yapılmasını istediklerini ve geçmiş yıllardaki kayıpların giderilmesinin yerinde olacağını söyledi.

Başkan Doğan, “Buna 2021 yılı ağustos ayında geçerli olmak üzere tüm kamu çalışanlarımıza ve emekçilerimize bin 250 TL zam verilmeli. Aksi bir durum memur ve emeklilerin beklentilerden ve yıllar içerisinden maaşlarımızın alım gücünde oluşan kayıplardan telafi etmekten uzak bir taraf olacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2021, 17:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz bitti
Deniz bitti - 7 ay Önce

Kamu çalışanına zam verirlerse rantçılar, ihaleleciler nerden götürecek. Onlara ywzıl değilmi servetlerine servet katamazlar...çok beklersiz....

Gakgo
Gakgo - 7 ay Önce

Memur-sen tam bir devlet yandaşı

gagko
gagko - 7 ay Önce

şov yapmayın işte ne geliyorsa önünüze imzalayın %5 bile olsa fark etmiyor enflasyon uçuyor zaten, fark neyse o kadar zam oluyor başka bişey yok, o yüzden çıkıp 1ine 2sine bakmayın, fırsat bulmuşsunuz

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109