Başkan Dumandağ: “ÇED raporunun onaylanması önemli bir aşama”

Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Elazığ için büyük önem arz eden Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin ÇED raporunun onaylanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Dumandağ: “ÇED raporunun onaylanması önemli bir aşama”

Elazığ Valiliği himayelerinde Ticaret Borsası tarafından başlatılan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Biyogaz Tesisi Projesi Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürü Hemşehrimiz Ahmet Talha Türkoğlu imzası ile onaylandı.

DUMANDAĞ: SÜRECİ HIZLANDIRMA TALİMATI VERMESİ ÜZERİNE İMZALANDI

Konu ile ilgili açıklama yapan Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, “Cevizdere mevkiinde kurulacak olan Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi ve Biyogaz Tesisi Projesi’nin ÇED raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yakın takip etmesi ve süreci hızlandırma talimatı vermesi üzerine imzalandı” dedi.

DUMANDAĞ: PROJENİN HAYATA GEÇMESİNDE EMEĞİ OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Başkan Dumandağ, “Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Hadi Tunç’un büyük çabaları ve Elazığ Ak Parti milletvekili Metin Bulut’un destekleri ile Elazığ Ticaret Borsası Başkanlığında başlatılan Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi ve Biyogaz Tesisi Projesinin ÇED sürecinin de tamamlanmış oldu. Şehir için önem arz eden projenin hayata geçmesinde emeği olan başta Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Hadi Tunç’a, İlimiz Valisi Erkaya YIRIK ve Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a, Elazığ Milletvekili Metin Bulut’a ve diğer milletvekillerimize, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürü Hemşehrimiz Ahmet Talha Türkoğlu’na ve bu süreçte emek veren Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.


YORUM EKLE
YORUMLAR
sesimiz olun
sesimiz olun - 5 ay Önce

Nedense aynı sevinci Cevizdere Köyü yaşamıyor. Hiç köylüye sordunuzmu istiyormusunuz istemiyormusunuz neden ne gibi çekinceleriniz var diye ama halkı dinleyen kim yine ben yaptım olduları yaşıyoruz çok zor değil halkın sesini artık duyun. Şimdi çanak yalayıcılar başlar yatırımlara karşınız diye uzuiuyorum vah halinize

Zaza
Zaza - 5 ay Önce

Artık koltuklari genç arkadaşlar a devretme zamanı geldi

nihat
nihat - 5 ay Önce

Milletvekili Metin Bulut a ismen teşekkür etmiş diğer vekillerin bir faydasının dokunmadığı anlaşılıyor. hayırlı uğurlu olsun.Geç oldu güç olmasın

SIRADAKİ HABER

banner103