Elazığ Valiliği Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimleri gerçekleştirildi.

Elazığ Vali Yardımcısı Oltan Bayraktar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 131 muhtar, 8 il genel meclis üyesi katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardında Elazığ Vali Yardımcısı Oltan Bayraktar, tarafından seçim hakkında bilgilendirme yapıldı.

Vali Yardımcısı Bayraktar, “Bugün yürütme organı olarak yani bizim merkez köy sınırları içerisinde İl Özel İdaremizin sunduğu bütün alt yapı hizmetlerinin alınan kararların saha da icrasının yerine getirebilmesi için oluşturulan encümen seçimi ve bu seçim için sizlerden çıkacak adayların içerisinden seçimimizi icra edeceğiz” dedi.

Vlcsnap 2024 05 07 19H24M12S506

Milletvekili Erol, Elazığspor Taraftarlarına Otobüs Tahsis Etti Milletvekili Erol, Elazığspor Taraftarlarına Otobüs Tahsis Etti

Gerçekleştirilen seçimlerde İl Genel Meclis Üyesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen adayları Remzi Aslantaş 72 oy, Atilla Pirinç 77 oy, Mehmet Can Ölçücüoğlu 57 oy alırken 4 oy da geçersiz sayıldı.

Muhtar Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen adayları Bağlarca Köy Muhtarı 74 oy, Körpe Köyü Muhtarı Cemşit Şen 41 oy alırken 4 oy da geçersiz sayıldı.

Sandıkların açılması ile Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne il genel meclis üyelerinden Atilla Pirinç ve Remzi Aslantaş seçildi, muhtarlardan ise Mahmut Ergün ve Nevzat Demirtaş seçildi.

Vlcsnap 2024 05 07 18H55M54S678