BAŞKAN DUMANDAĞ TEŞVİKLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Elazığ’ın teşvikte 6’ıncı bölgeden 4’üncü bölgeye düşürülecek olmasıyla ilgili açıklama yapan Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ  “Gelinen bu noktada 6. Bölge teşviklerinin kalıcılığının sağlanması adına Elazığ olarak birlik ve beraberlik içerisinde iktidarından muhalefetine, kamusundan STK sına tek ses olmanın, yek vücut hareket etmenin daha faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

BAŞKAN DUMANDAĞ TEŞVİKLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Elazığ’ın 6’ıncı bölge teşviklerinden çıkarılarak 4’üncü bölgeye alınacak olmasıyla ilgili açıklamalar peşi sıra geliyor.

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ da bir açıklama yaparak birlik ve beraberliğe dikkat çekti.

Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dumandağ’ın satırbaşları şöyle;

“BÖLGE TEŞVİKLERİ 2021 YILINA KADAR DEVAM ETMEKTEDİR”

“24 Ocak depremi ve akabinde yaşanan pandemi süreci esnafımız ve tüccarımızı ziyadesi ile mağdur etmiştir. 21 Ağustos tarihinde resmi gazetede yayımlanan yeni teşvik düzenlemesi OSB’lerimizde yapılacak yatırımların 6. Bölge teşviklerinden faydalanmasının önüne geçmiştir. Ancak bir başka düzenleme nedeni ile 5 Milyon liranın üzerindeki yatırımlar için 6. Bölge teşvikleri 2021 yılına kadar devam etmektedir. Cazibe Merkezleri Yaklaşımı ile ilimizin 6. Bölge teşviklerinden yararlandırılması hususunda deprem öncesi sürece baktığımızda; ilimize ciddi yatırımlar kazandırmış istihdam ve ticaret açısından son derece olumlu neticeler meydana getirmiş OSB’lerimize yatırım yapan firmalarımızın sayısı artmıştır.

“YAKALADIĞIMIZ REKABET AVANTAJIMIZI KAYBEDECEĞİZ GİBİ GÖRÜNÜYOR”

İlimizin deprem ve pandemi sonrası içinde bulunduğu sosyo ekonomik bunalımın aşılması noktasında 6. Bölge teşviklerinden yararlanması hususunun kalıcılığı son derece önemlidir. İstihdam yoğun destek ve yatırımlar olmazsa sorun daha da büyüyecek; 2018-2019 yıllarında bölgede yakaladığımız rekabet avantajımızı kaybedeceğiz gibi görünüyor. 6. Bölge hususunda sadece OSB’lerdeki yatırımlarda değil ilin tamamında yapılan yatırımlarda da aynı desteklerin verilmesi gerekmektedir. Gelinen bu noktada 6. Bölge teşviklerinin kalıcılığının sağlanması adına Elazığ olarak birlik ve beraberlik içerisinde iktidarından muhalefetine, kamusundan STK sına tek ses olmanın, yek vücut hareket etmenin daha faydalı olacağına inanıyor, Elazığ Ticaret Borsası olarak bu konuda ilin tüm dinamikleri ile birlikte üzerimize düşen ne varsa yerine getirdiğimizin ve getireceğimizin bilinmesini istiyorum. 

“HÜKÜMETİMİZİN KONUYA KAYITSIZ KALMAYACAĞINA İNANIYORUM”

Özel Sektör olarak deprem ve pandemi sonrası iş yapmama ve ya iş kaybı nedeni ile büyük sıkıntılar yaşamaktayız. Alınan krediler bir nebze rahatlama sağlasa da yarın geri ödemede büyük sancılar doğuracağı aşikardır. Kaldı ki esnafımızın büyük kısmı bu kredilerden de çeşitli nedenlerle faydalanamamışlardır. Sorunlarımız her geçen gün kartopu gibi büyümektedir. Devletimizden beklentimiz son yılların en büyük buhranını yaşayan ilimizde, hibe gibi daha somut destekler içeren kalıcı çözümler üretmeleridir. Bizler yetkili makamlara sesimizi bir olursak ve tek ses çıkarırsak duyurabiliriz. Yiğit Düştüğü yerden kalkar. Elazığ olarak bu zorlu günlerden, birlik ve beraberlik içerisinde talepte bulunmakla çıkabileceğimize ve bu çağrıyı duyan hükümetimizin konuya kayıtsız kalmayacağına inanıyorum. Moral ve motivasyon en etkili çözüm aracı olacaktır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Savaş
Savaş - 2 yıl Önce

Koltuk senden bıktı usandı vazgeçti ...sen bıkmadın mı ...ne yaptınız senelerden beri ...memleket köye döndü köye ...RABBİM sizleri bildiği gibi yapsın inşAllah...

Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Şunlara da bak!150 bin insanimiz depremzede,evsiz,barksiz sefil mağdur durumda,ülke ekonomik olarak darda kimsenin umurunda değil,bunlarda; aman vergi,prim,kira,şu,elk.,d.gaz bedava olsun hiçbir ödeme yapmadan malı götürelim telaşında, çırpınıyorlar, kârlarına, kâr katmak için.Utanin be.Insanda biraz Îz'an olur.Tek vücut olacakmış,yukarıda saydığım bu garip,Fakir fukarayla mi?Edep Ya Hu.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109