Başkan Erdem, Genel Başkanı Bayraktar İle Görüştü

Ziraat Odası Elazığ Şube Başkanı Ahmet Erdem, çiftinin sorunlarını telekonfrans yöntemi ile Genel Başkan Şemsi Bayraktar’a iletti.

Başkan Erdem, Genel Başkanı Bayraktar İle Görüştü

Ziraat Odası Elazığ Şube Başkanı Ahmet Erdem, Ziraat Odası Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ile telekonferans yöntemi ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede İl Başkanı Erdem, çiftçilerin sorunlarını Genel Başkan Bayraktar’a iletti.

ERDEM: BİZ BU KONULARLA İLGİLİ GENEL BAŞKANIMIZI BİLGİLENDİRDİK

Ahmet Erdem, “Gübre fiyatlarında 2019’da ilk beşinci ayında 90 TL olan yem fiyatı bugün 5 ay gibi kısa bir sürede yüzde 40 civarında bir artış var. Ben bunu kendilerine arz ettim. 2019’da 90 TL olan gübrede bugün fiyat artışıyla bugün 125 TL gübre fiyatını açıklıyorum. DAP yine yüzde 41 artışla 160 TL civarında piyasaya satılmaktadır. Elektrik ha keza yine öyle. Maliyetler; girdiler hemen hemen iki katına çıktı ama maalesef burada üretimde veya çiftçinin malının değeri yerinde sayıyor. Yani burada biz bu konularla ilgili genel başkanımızı bilgilendirdik. İnşallah Allah’ın izniyle bunu da kendileri tarım bakanımıza bilgi verir. Hayırlısıyla bunu bir çözüme kavuştururuz. Böyle giderse inanın ki şimdi ki çiftçi malını kaldırıyor diyor ki 3 TL kar ettim. Ekim’e geldiği zaman bakıyor ki 3 TL’nin üzerine 3 TL koyuldu, 3 TL içeri girdi. Burada çiftçinin kazancı yok. Çiftçinin kazancını enflasyon alıp götürüyor. İlaç fiyatları, gübre fiyatları, akaryakıt fiyatları, bil hassa elektrik fiyatları çiftçiyi burada zor durumda bırakıyor. Çiftçi tam kapasiteli üretim yapamıyor. Niye? Maliyet kurtarmıyor. Ben bunları genel başkanımıza arz ettim. İnşallah onlar tarım bakanımıza konuyu bir rapor halinde verirler. Kendileri tabi ki bu takdir kendilerinin. Burada sağ olsun bu konuda güzel çalışmalar yapıyor” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Rıza
Rıza - 3 yıl Önce

Şimdi bu haber mi Allahaşkına?Halkı ne ilgilendiriyor,c.dibine kadar.Bi şovmen daha çıktı.

SIRADAKİ HABER

banner137