Başkan Erol: Elazığ'da Afet Bölgesine Dahil Edilmelidir

Elazığ Şehir Meclisi Dönem Başkanı Arif Erol, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Elazığ’ın da ‘afet bölgesine’ dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Erol: Elazığ'da Afet Bölgesine Dahil Edilmelidir

Kahramanmaraş’ta 7.6 ve 7.7 büyüklüklerinde iki farklı yıkıcı depremler meydana geldi.

Meydana gelen deprem Elazığ ve çok sayıda ili de vurdu.

Depremin ardından açıklama yapan Elazığ Şehir Meclisi Dönem Başkanı Arif Erol, Elazığ’ın da ‘afet bölgesine’ dahil edilmesi gerektiğini ifade etti.

EROL: ELAZIĞ'DA AFET BÖLGESİNE DAHİL EDİLMELİDİR

Başkan Erol açıklamasında, “06.02.2023 tarihinde meydana gelen depremlerde binlerce bina yıkılmış, çok sayıda  vatandaşımız hayatlarını kaybetmiş veya yaralanmıştır. Geriye kalan vatandaşlarımız ise zor şartlarda hayatlarını devam ettirmeye çalışmaktadır. Devletimiz tüm gücüyle deprem bölgesinde yaraları  sarmaya çalışmaktadır. Depremin etkilediği Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Adıyaman, Şanlıurfa,  ve Hatay'da devletimiz tüm imkanlarını kullanılarak yeniden günlük yaşama dönmelerini sağlamaktadır. Depremden etkilenen illerimize geçmiş olsun temennisinde bulunuyor vefat edenlere Allah’tan rahmet yaralılara şifa diliyoruz. Bununla birlikte 7,7 ve 7,6 şiddetinde meydana gelen depremlerden Elazığ’da etkilenmiş ve can kayıpları meydana gelmiştir. 24 Ocak 2020 tarihinde ilimizde meydana gelen depremden etkilenen binalarımız bu depremlerle tekrar etkilenmiştir. Dolayısı ile Elazığ’da da hızlıca hasar tespitleri yapılmalı ve tedbirler alınmalıdır. Ayrıca depremden etkilenen 10 İl ile birlikte etkilenmiş olan Elazığ’da Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilmelidir. Devletimiz tüm imkanlarını seferber etmiş olup başta Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza tüm kurum kuruluş stk ve gönüllü çalışan vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Ülkemize tekrar başsağlığı dileği ile birlikte kamuoyuna saygıyla sunarım” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109