Başkan Gündoğan Müjdeyi Verdi; Kültür ve Kongre Merkezi Yapılacak

Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan Hazar Gölü kenarına yapılacak Kültür ve Kongre Merkezi’nin yakın bir tarihte temelinin atılacağı müjdesini verdi. Başkan Gündoğan kongre merkezinin sadece ilçeye değil, Elazığ’a da büyük bir katkı sağlayacağını söyledi.

Başkan Gündoğan Müjdeyi Verdi; Kültür ve Kongre Merkezi Yapılacak

Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan televizyonumuza yaptığı özel açıklama ile Hazar gölü kenarına yapılacak kültür ve kongre merkezinin yakın bir tarihte temelinin atılacağı müjdesini verdi.

GÜNDOĞAN: KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİMİZİN TEMELİNİ ATMAK ÜZEREYİZ

Başkan Gündoğan, “Sivrice’de iki yıl içerisinde böyl 3-4 tane artık gözle görülür değil de bitmiş olan projelerimizin olması da bizim için aslında büyük bir şey. Şu an hali hazırda bir Kültür Kongre Merkezi yaptırıyoruz. Zeytinburnu Belediyemiz ile birlikte. Hazar Gölü’nün kenarında. Onun da temelini atmak üzereyiz. Güzel bir kongre ve kültür merkezi. Gölün kenarında ve yeri de çok güzel. İyi bir ihtiyaç. Hem ilçenin hem kısmen ilin bir ihtiyacını karşılayabilecek bir proje. Yani böyle çalışmalarımıza devam edeceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

GÜNDOĞAN: ÇOK CİDDİ BİR SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA HAREKET EDİYORUZ

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet ettiklerinin altını çizen Başkan Gündoğan, “Bizim bir mezarlığımız vardı. O mezarlığımızın toprak çökmesinden dolayı artık deforme olmuştu. Mezarların kenarlarından kaymalar oluyordu. Oraların çevresini duvarla çevreledik. Güzel bir şekilde toparladık. Bunun yanında rutinle devam ediyoruz. Sosyal hizmetlerimiz oluyor. Onları da çok fazla sosyal medyada reklam edip kullanmıyoruz ama bayağı o konuda da sosyal açıdan da insanlarımızın her zaman yanında yer almaya çalışıyoruz, elimizden geldikçe onlara yardım etmeye çalışıyoruz. Çok ciddi bir sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu da bizim olmazsa olmazlarımızdandır. Kendi bütçemiz dahilinde mutlaka ve mutlaka sosyal projelere de ihtiyaç sahibi insanlarımızın da yanında yer almaya çalışıyoruz. Tabi bunun dışındaki belediyenin rutin; temizlik, çöp, park, bahçe, kanalizasyon bunlar rutin olan işlerimiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2021, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103