Başkan Hacıbekiroğlu’ndan Sert Açıklama

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Elazığ İl Özel İdaresi’ne KPSS şartı aranmadan alınacak olan 48 kamu personeli ile ilgili açıklama yaptı. İl Başkanı Hacıbekiroğlu, “Burada isim vermekten imtina ediyorum ama yarın bu isimler işe alınırsa ben Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı olarak çıkarım; televizyonlarda bu isimleri ifşa ederim” dedi.

Başkan Hacıbekiroğlu’ndan Sert Açıklama

Elazığ İl Özel İdaresi’ne Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmadan alınacak olan 48 kamu personeli için açıklamaların ardı arkası gelmiyor.

Yapılacak olan personel alımı için bir açıklama da Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu’ndan geldi.

HACIBEKİROĞLU: İSİMLERİ İFŞA EDERİM

Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, “2-3 günden beri 1 haftadır Elazığ’da, Elazığ İl Özel İdaresi’nde 48 tane personel işe alınacaktır. Çeşitli meslek gruplarından. Ve Elazığ’da bu çok fazla bir şekilde kamuoyunda da bu konu dillendiriliyor, konuşuluyor. Siyasetçilerde bu işi konuşuyorlar. Medyada bunu dillendiriyor. En son bizi rahatlatan bir açıklama oldu 4 tane milletvekili açıklama yaptı. Alınan kadrolar kurayla alınacakmış. Tabi bu bizi de sevindirdi. Ben bir basın toplantısıyla bunu açıklamaya çalışacaktım ancak bu haberleri dinledikten sonra Saadet Partisi İl Başkanı olarak açıklamaktan vazgeçtim. Tabi kura noter huzurunda yapılmalı, adil olarak yapılmalı, 5 bin-7 bin kişi ne kadar müracaat varsa hepsinin ismi yazılmalı. Eğer siz hile hurdayla böyle bir şeyi aklımdan geçirmiyorum ama siz bu isimlerin tamamını kağıda yazmazsanız, yine dediğim dediktir yaparsanız ve o isimleri sadece koyarsanız yine de bu işe pişmiş aşa su katmış olursunuz. Ama böyle bir şey yapmamanızı özellikle istirham ediyorum. Yine iddia şeklinde bize gelen bilgilere göre birkaç tane arkadaş yine orada inisiyatif kullanılarak birilerinin şu anda görevde olan birilerinin nepotizm olarak, dayı yeğen olarak işe alınmaları kamuoyunda rahatsız edici haberlerle karşı karşıyayız. Burada isim vermekten imtina ediyorum ama yarın bu isimler işe alınırsa ben Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı olarak çıkarım; televizyonlarda bu isimleri ifşa ederim” ifadelerini kullandı.

HACIBEKİROĞLU: BU ARKADAŞLAR ADİL OLARAK İŞE ALINSIN

Başkan İbrahim Hacıbekiroğlu, “Yine sözleşmeli olarak çalışıp da şu anda bu sözleşmeyi kendisine yeterli kabul görmeyip de ileride bu 48 kadronun içerisinde kadrolu olayım diye birilerinin alınması yine söz konusudur. Burada da sakın ha böyle bir yanlış yapmayın. Elazığ’ın vicdanını kanatmayın. Kimse inisiyatif kullanmasın diyorum. Adil bir şekilde alınan bu arkadaşlar kimse Türkiye’nin vatandaşı olarak ve bu işe mensup olarak bilgi birikim mezuniyetleri müsaitse bu arkadaşlar adil olarak işe alınsın. Hepimiz buna razı olalım. İnşallah yapılmaz diyorum. Ama yapılırsa bizde not olarak, bilgi olarak, yazılı dokümanlar vardır. Şayet yapılırsa biz çıkarız bunu televizyonlara Elazığ’ın yazılı ve görsel medyasıyla bunları ifşa edeceğiz” dedi.

HABER: SITKI TAŞEL
YORUM EKLE
YORUMLAR
Noter kurasında ismi okunuanlar
Noter kurasında ismi okunuanlar - 2 yıl Önce

Bekiroğlu sen o bildiğin isimleri lütfen önce noter aracılığı ile bir teyit ettir ki isimler açıklandığında ispatın kolay olsun. Yoksa iş olsun torba dolsun bende burdayım gibi söylemlerden vaz geçin lütfen. Elbette herkbes irilerinin listeyi hazırladığını biliyordu. Ama sagolsun Gürsel Erol konuyu gündeme taşıyınca bazıları ürküverdi olan iki müdüre ve genel sekretere oldu. Gerçi onlarada acımayın boş yere alınmış değillerdir.

İŞSİZ
İŞSİZ - 2 yıl Önce

ŞİMDİ BEN BURDAN NE CIKARIM YAPARM BU DURUM AYYUKA ÇIKTIGI İCİN BELKİ SORUNSUZ ALIM OLUR YA BUNDAN ONCEKİLER YADA SONRA OLACAKLAR YADA DİGER SEHİRLERDEKİ İŞE ALIMLAR??ŞİMDİ LİSTE ELİNİZDE VARSA ÖNCEKİ ALİMLARDAKİLERİNE DE ULASA BİLMİYORMUYDUNUZ?

İŞSİZ
İŞSİZ - 2 yıl Önce

ŞİMDİ BEN BURDAN NE CIKARIM YAPARM BU DURUM AYYUKA ÇIKTIGI İCİN BELKİ SORUNSUZ ALIM OLUR YA BUNDAN ONCEKİLER YADA SONRA OLACAKLAR YADA DİGER SEHİRLERDEKİ İŞE ALIMLAR??ŞİMDİ LİSTE ELİNİZDE VARSA ÖNCEKİ ALİMLARDAKİLERİNE DE ULASA BİLMİYORMUYDUNUZ?

ahmet çavuş
ahmet çavuş - 2 yıl Önce

BAŞKANIM ÇOK EMİNSENİZ BU İSİMLERİ GÖTÜRÜN NOTER'E ONAYLATIN

adelet
adelet - 2 yıl Önce

sayın millet vekilimiz gürsel erol ve mhp il başkanı takipçisi olmasaydı akp milletvekilleri kendi adamlarını alacaktı.ama bir babağit var elazığlı her bireyin hakkını arayan gürsel erol yermi bunu yine oyunu bozdu ...

SIRADAKİ HABER

banner103