Başkan Hacıoğulları: Güncelleme Yapmayan Çiftçi Kayıt Sistemi’nden Faydalanamaz

Verimli bir sezonun geride kaldığını ifade eden Elazığ Ziraat Odası Başkanı İbrahim Hacıoğulları, Çiftçi Kayıt Sistemi’nin ziraat odasına verilmesi için çağrıda bulundu.

Başkan Hacıoğulları: Güncelleme Yapmayan Çiftçi Kayıt Sistemi’nden Faydalanamaz

Güncelleme yapmayanların Çiftçi Kayıt Sistemi’nden faydalanamayacağını belirten Ziraat Odası Başkanı İbrahim Hacıoğulları, Çiftçi Kayıt Sistemi’nin Ziraat Odası’na devredilmesini istedi.

Başkan Hacıoğulları, “Bazıları dedi ki güncelleme yapmayın. Güncelleme yapmayanlar Çiftçi Kayıt Sistemini alamazlar. Güncelleme yok oradan düşer. Yani tarla mazot parasını alamaz” dedi.

Yapılan hasatların çiftçinin yüzünü güldürdüğünü ifade eden Başkan Hacıoğulları, Elazığ’daki çiftçilerin yüzde yüzünün tarlalarını ektiğini söyledi.

Başkan Hacıoğulları, “Kasım ayındayız çok şükür yağmur yağdı. İnşallah donda olmaz. Güzel olur umarım. Yağmur yağmadı tarlayı ekmeyelim diye bir şey yok. Elazığ’ın yüzde yüzü ekmiş durumda. Kimse tarlayı boş bırakmadı. Gübre pahalı, mazot çok pahalı ama ne olacak fiyatlardan memnun olacağız. Çiftçi olarak biz zarar görmedik” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109