Başkan Kangal: Kanyonlar Son Zamanlarda Akıl Almaz Bir Şekilde Unutulmuştur

DEVA Partisi İl Başkanı Kangal, kanyonlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan kangal açıklamasında, “Kanyonlar son zamanlarsa akıl almaz bir şekilde unutulmuştur” dedi.

Başkan Kangal: Kanyonlar Son Zamanlarda Akıl Almaz Bir Şekilde Unutulmuştur

Geçtiğimiz günlerde Elazığ’a gelen turist kafilesinin Saklıkapı ve Karaleylek kanyonlarına traktörlerle taşınması sosyal medyada gündem olmuştu. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan deva partisi il başkanı Av. Mehmet Kangal kanyonlarla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, kanyonların doğru hamle ve yatırımlarla dünya turizmine bir an önce kazandırılması tarihsel bir sorumluluktur “dedi.

DEVA Partisi il başkanı Av. Mehmet Kangal kanyonlarla ilgili açıklama yaptı.

DEVA Partisi İl Başkanı Kangal’ın açıklaması şöyle:

Yaklaşık 9 milyon yıllık bir tarihe sahip olan ve Dünyanın en yeni keşif noktalarından biri olan Saklıkapı ve Kara Leylek Kanyonları , şehrimiz için bulunmaz bir değer niteliğinde.Aslında sadece Elazığ için değil ,ülkemizin turizmi açısından da çok önemli bir kazanım olan bu kanyonların hakettiği değere ulaşması , şehrimizle beraber ülkemizin de tanıtımı için büyük bir fırsat.  Ancak her alanda olduğu gibi turizm alanında da kötü yönetim bu fırsatları atıl duruma itmiş , şimdiye kadar olumlu sayılabilecek yeterli adımlar atılamamıştır . İlk zamanlarda heyecanlı bir çıkış yakalanmış , ancak son zamanlarsa akıl almaz bir şekilde unutulmuştur. Bugün merak edip o bölgeye gitmek isterseniz , şaşkınlık içinde geri dönme ihtimaliniz çok yüksek. Çünkü kanyonlara gidiş için yol yok! Evet , dünya çapında bir turizm mekanı düşünün ki, gidecek yol bulamıyorsunuz. Ziyarete gidenler, yaklaşık 5 km lik bir yolu yaya yürümek zorunda kalıyorlar. Geçenlerde gündeme düşen görüntülerde , bir turist kafilesinin traktör römorklarıyla taşındığını görünce , il yöneticilerinin şehrimizin imajını nasıl ayaklar altına aldığına bir kez daha şahit olduk gerçekten . Bu konu defalarca gündeme gelmesine rağmen,  duyarsız davranıp gözlerini kulaklarını kapayan ve bu şehrin asıl sıçrama noktasının turizm olduğunu henüz anlayamamış olan yöneticilerimizin , artık doğru hamle ve yatırımlarla bu müthiş doğa harikasını dünya turizmine bir an önce kazandırmaları tarihsel bir sorumluluktur.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 16:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
jbknşkmi
jbknşkmi - 2 hafta Önce

biri haber olayımda nasıl olursa olsun derdinde diğeride haber yapayımda nasıl olursa olsun derdinde....

Kango
Kango - 2 hafta Önce

Milletin derdine bak,adamın fantezizine bak.Asil sen kafana bir deva ara Sivaslı.

Cahit
Cahit @Kango - 2 hafta Önce

Sen de dert varmı bilmem ama gamsız olduğun belli , oy ver yada verme kişisel tercihin herkeste tercihine saygı duymalı ama bu memlekette sorunlar var bu sen kafanı kuma gömüyorsun diye herkes mi gömmeli yada üç kuruşluk çıkarı uğruna memleketin sorunlarını yokmu saymalı

Sivriceli
Sivriceli - 2 hafta Önce

Bu mikrop ta gündemde ne varsa onu tekrar edip gündemde kalmak istiyor.Pislik

Özsivriceli
Özsivriceli @Sivriceli - 2 hafta Önce

Ola keku niye rahatsiz oldin luuuuu, zilfocu bedo

Ali ulac
Ali ulac - 2 hafta Önce

Adam cok yerinde bir tespitte bulunmus. Turizim harikasi bir yer kendi haline terkedilmis. Yorum yapanlara sasiyorum bunlar elazigli mi yoksa varsa yoksa partici mi. Kanyonlari verin malatyaya uzaktan seyredin. Bakin elin oglu neler yapiyor. Zaten sahiplenmislerdi ama bizimkiler bizimdir vermeyik dediler. Keske vereydiniz adamlar unesco ya ikinci eser kazandirirlar.....helal olsin

Murat
Murat - 1 hafta Önce

Adam kötü bisey mi demis kardesim.??Hepiniz adama saldırmışsınız???? Zaten memleket sizin gibi duyarsizlar olduğu için böyle geri kalmış. Bu kanyonlar Türkiyede ve dünyada tek başka bir emsali yok. Elazığlılar kendi miraslarına sahip çıkmazlarsa sonradan kalkıpta "elazığ sahipsiz" demeye hakları yok. Yanımızda Diyarbakır, Malatya Elazığın 10 katı olmuş. Elazığ arada köy gibi kalmış siz bunuda mı görmüyorsunuz? Vali beyin yerinde olsam Malatyaya teslim ederim kanyonları, çünkü Elazığlılar bu güzelliği haketmiyor. Valilik kendi imkanlarıyla günde 2 sefer düzenleyerek yerli ve yabancı turistlerin bu ihtiyacını karşılayabilirdi ama yapmadı. Teslim edin Malatyaya adamlar değerlendirsin!!!

Sinan gakgo
Sinan gakgo - 1 hafta Önce

Demeden biz yiyemik, bari Malatyalılar yesin. Bizim bu Elazığdan olmaz

Sabri içmeli
Sabri içmeli - 1 hafta Önce

Arkadasın dediği gibi valilik öğretmen evi önünden günde iki sefer düzenlese ilaveten bir yük bindirmezdi valiliğe,yada Baskil merkezden günde iki sefer gidiş dönüş belediyeye yada kaymakamlığa bir yük getirmezdi. Elazığlılar kendi değerlerine sahip çıkmazsa nasıl ilerleyecek? Nasil yol alacak? Sonrada ağlayip sizlamiler mi Elazığ geri kaldı diye

Hakan
Hakan - 1 hafta Önce

Yazık bu kültürel miras tanitilamadı. Tanıtılabilse ve konaklama ulaşım sorunları giderilebilse memelekete turizmden çok katkısı olurdu. Elazığ önündeki hazır lokmayı yiyemiyor, nerde kaldıki Diyarbakırla Malatyayla rekabet etsin?


SIRADAKİ HABER

banner103