Başkan Karakuş: Karakoçan Belediyesi’nde Personel Alımlarında Adaletsizlik Yapılmıştır

Yeniden Refah partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, Karakoçan Belediyesi’ne personel alımında ehliyet, liyakat ve adaletin göz ardı edildiğini iddia etti.

Başkan Karakuş: Karakoçan Belediyesi’nde Personel Alımlarında Adaletsizlik Yapılmıştır

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Erhun Karakuş, Palu Belediyesi örneğinde olduğu gibi bu defada Karakoçan ilçe Belediyesine alınacak olan 24 personelin AK Parti ilçe gençlik kolları başkanı ile belediye encümenlerinin aile yakınlarından belirlendiğini iddia etti.

Karakuş açıklamasında, “Milyonlarca gencimiz KPSS sınavında ter döküp, kamuda işe girebilmek için sıra beklerken; kendi çocuklarını, yeğenlerini, akrabalarını kolayca memur ve işçi yapan zihniyet bu defa da Karakoçan ilçe Belediyesinde orta çıkmıştır.  Yeniden Refah Partisi olarak bizim iktidarımızda

Kamuda işe alımlarda ve görevlendirmelerde akrabalık, yandaşlık, hemşehrilik değil, sadece 3 kriter geçerli olacak: ehliyet, liyakat, ve adalet. Yaşanabilir bir Türkiye'de adaletin tam manasıyla tesis edilerek, önce ahlak ve maneviyat anlayışını adalet mekanizmasında hakim kılarak tarafsızlık, denetlenebilirlik, adil yönetim anlayışı öncelikli olacaktır” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Alayi Haramzade
Alayi Haramzade - 1 yıl Önce

Bu zihniyetin Alayi boyle.Simdi yaptiklarina kilif uydururlar.Sanki tek ben mi yapmisim falan filan da yapiyor,nolmus kotu bir sey mi yapmisim,bogazimdan mi gecmis vs vs sonra da onutulur gider...

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109