Başkan Karataş Yapılan Şiddetle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Elazığ’da özel bir hastanede görev yapan genç hemşire, hasta yakını öğretmen tarafından darp edildiği iddia edildi. Bu kapsamda Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, Hemşire Şeyma Gündem'e yönelik uygulanan darp ve şiddetten dolayı basın açıklaması yaptı.

Başkan Karataş Yapılan Şiddetle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Olay, özel bir hastanenin çocuk bölümünde meydana geldi.

İddiaya göre İ.S. ve ailesi rahatsızlanan çocuklarını hastaneye getirdi.

Hastanede tedavi altına alınan çocuğa hemşire Şeyma G. müdahale etti.

Çocuğun yapılan damar yolunu çıkarmasıyla aile yakınları hemşireye küfür ederken, öğretmen olduğu öğrenilen bir yakını da darp etti.

Durumun polise bildirilmesi üzerine hastaneye polis ekibi sevk edildi.

Hemşireyi darp ettiği ileri sürülen öğretmen ile bir yakını gözaltına alındı.

Darp raporu alan hemşire de şikayetçi oldu.

KARATAŞ: YAŞANAN BU VAHİM HADİSEYİ DE KINIYORUZ

Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, Hemşire Şeyma Gündem'e yönelik uygulanan darp ve şiddetten dolayı basın açıklaması yaparak, “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları bizi derinden yaralamaktadır. Sebebi ne olursa olsun böyle bir durumun asla kabul edilemeyeceğini her zaman dile getiriyoruz. Yaşanan bu vahim hadiseyi de kınıyoruz. Sağlık çalışanlarımızın yaşadıkları bu tip olaylarda her zaman Kamu Sağlık-Sen olarak yanlarındayız. Görevi başında şiddete maruz kalan Şeyma Gündem Hemşiremize geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, saldırıyı gerçekleştiren şahısların en ağır cezayı almaları için yargıya taşınan olayın sonuna kadar takipçisi olacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 17:46
banner73
YORUM EKLE
YORUMLAR
yakup
yakup - 13 ay Önce

tek taraflı olmaz dinlemekle olmaz sayın başkan bide karşı tarafı dinleyin

Ömer
Ömer - 13 ay Önce

Sayın Başkanım olayı tek taraflı düşünmeyin, adı geçen şahsı çok iyi tanıyorum. Aile olarak çevredekiler tarafından çok sevilen bir ailedir. Keşke adı geçen şahsıda dinleseydiniz.

RESUL ÇALOĞLU
RESUL ÇALOĞLU - 13 ay Önce

TEKTARAFLI DİNLEMEKLE BU İŞLER OLMAZ SUÇ İSNAT EDİLEN SAHSIN ŞİDDETE MEYİLLİ BİR İNSAN DEĞİLDİR ÇEVRESİNDE SEVİLEN BİR İNSANDIR.KONUNUN ARAŞTIRILMASI RİCA EDİYORUZ

Selçuk Elçi
Selçuk Elçi - 13 ay Önce

Sözüm tüm sağlık çalışanlarına değil ama bazları kişisel sorunlarını dışa yansıtıyorlar.

Murat
Murat - 13 ay Önce

Kimin gücü kime yeterse

yusuf
yusuf - 13 ay Önce

sağlık çalışanlarına yönelik şiddet içerikli haberlerde mutlaka çok net kamera kayıtları olur...yani izlemek istedim ama görüntü yok..şimdi neye göre bi yorum ve eleştri yapacaz...acaba bu habere konu olan sağlıkçı bayanın gazeteci yada medya kuruluşlarında çalışan bi yakınımı var diye insanın aklına gelmiyo değil..bence bu tür bi olayı haber yapacaksanız çok net kamera kayıtlarını eklemeniz lazım..yoksa haklıken haksız durmuna düşerseniz..

SIRADAKİ HABER

banner7