Başkan Mehmet Ali Dumandağ Muş İş Dünyası ile İstişare Toplantısı’na Katıldı

Muşta gerçekleştirilen Muş İş Dünyası ile İstişare Toplantısı’na Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ katıldı.

Başkan Mehmet Ali Dumandağ Muş İş Dünyası ile İstişare Toplantısı’na Katıldı

Muş Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Muş İş Dünyası ile İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıya TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ’da katıldı.

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu‘nun katılımları ile Muş Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen Muş İş Dünyası ile İstişare Toplantısı’na katıldı.

DUMANDAĞ: OFİSİMİZ DAİMİ OLARAK HİZMET VERMEKTEDİR

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, “Elâzığ Ticaret Borsası olarak 2017 yılından bu yana Doğu Anadolu bölgesinde 4 ilde (Elazığ Tunceli Muş Bingöl) yaklaşık 32 bin kilometrekare alanda Bölge Borsası olarak hizmet veriyoruz. Muş ilimiz de hizmet verdiğimiz bu iller arasındadır. Muş ilimizde faaliyet gösteren üyelerimizin daha kaliteli hizmete erişimlerini sağlamak ve işlemlerini daha hızlı yapmaları adına 2017 yılında Muş Ticaret Sanayi Odası Binasında temsilcilik ofisimizi açtık. Üyelerimizin ve üreticilerimizin talep ve ihtiyaçlarını karşılamak, sorunlara ilgili mercilere iletmek ve hizmeti sürekli kılmak adına ofisimiz daimî olarak hizmet vermektedir. Bu anlamda üyelerimizin ve iş dünyamızın temsilcilerinin Borsamız temsilcilik ofisine her an başvurabileceklerini bildirmek istiyorum” diye konuştu.

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Muş’un, özellikle tarım ve hayvancılıkta Türkiye için çok önemli olduğuna işaret ederek, bugün dünyanın en stratejik sektörünün tarım ve hayvancılık olduğuna değindi.

HİSARCIKLIOĞLU: BU NİMETİN HAKKINI TAM MANASIYLA VEREMİYORUZ

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, “Muş Ovası’nın Türkiye’de benzeri yok. Türkiye'nin en fazla mera alanına sahip illeri arasındasınız. 3,5 milyon dönüm mera ve 800 bin dönüm çayır var. Meralar tamamen doğal ve bu sayede süt, et, yağ ve peynir de en doğal haliyle üretiyorsunuz. Ama bu nimetin hakkını tam manasıyla veremiyoruz. Muş’ta hem tarımı hem de tarım ve hayvancılığa bağlı sanayiyi geliştirmemiz lazım. Zira tarım en stratejik sektör, çünkü hayatın kaynağı” dedi.

Toplantının ardından TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, Bölge Oda ve Borsa Başkanları, Elazığ Ticaret Borsası Muş Temsilciliğini ziyaret ederek Başkan Dumandağ’dan Elazığ Ticaret Borsası faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2022, 16:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109