Başkan Or: Yangınlar Canlılara En Ağır Hasarı Vermiştir

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, son günlerde pek çok ilde çıkan orman yangınları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Or, Ağaçların ve hayvanların sessiz ve kulakları tırmalayan bir çığlıkla yaşama veda ettiğini söyledi.

Başkan Or: Yangınlar Canlılara En Ağır Hasarı Vermiştir

Türkiye, birçok noktada orman yangınlarıyla mücadele ediyor.

İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or’da etkili olan orman yangınlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

BAŞKAN: YANGINLAR DOĞAL HAYATIMIZIN CANLILARINA EN AĞIR HASARI VERMİŞTİR

İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or, “Ülkemizin dört bir tarafında çıkan yangınlar ciğerlerimizi yakmış, insanlarımıza tabiatımıza ve doğal hayatımızın canlılarına en ağır hasarı vermiştir. Eş zamanlı çıkan bu yangınların tesadüf olmadığını ve buna sebep olanların ne bu Dünya'da ne de diğer tarafta yerlerinin olmadığını belirtiyor, bu kadar yıl dikilen ağaçlara, ormanlarımızda yaşayan canlılarımıza yapılan bu olayı katliam olarak nitelendiriyoruz. Evleri yanan, hayvanları zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor, yakınları ölen ailelerimize de Allahtan rahmet diliyoruz. Yangında içme suyu taşırken şehit olan kardeşimiz Şahin Akdemir'de nurlar içinde yatsın. Yangın uçakları hangarlarda niçin bekletiliyor sormak istiyoruz? Bu ülkenin yönetilemeyişinin acziyetidir. Tüm bunlar yaşanırken, ülkemizin doğusundan akın akın mülteci girişleri yaşanmaktadır. Ailelerini getirmeyen bu mültecilerin girişi ne için olmaktadır. Hiç bir hükümet yetkilisi bununla ilgili bir açıklama yapmamaktadır. Kamuoyununda tedirginlikle takip ettiği bu olay bir an önce açıklığa kavuşturulmalıdır. Sınır güvenliğimiz neden giriş çıkışlarda gerekli önlemleri almıyor? Her isteyen elini kolunu sallayarak giriyorsa ülkemize, bunu sorgulamak gerekir” dedi.

OR: 3 MİLYAR EURO VERELİM SİZ ALIN BU MÜLTECİLERİ

Başkan Or, “Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener hanımefendinin geçen gün Avusturya Başbakanı Kruz'a yaptığı teklifi hatırlayalım. "3 milyar Euro verelim siz alın bu mültecileri" lafı gündem oldu biliyorsunuz. Bu insanlar yarın ülkemizin demografik yapısını bozup ülkemizde huzursuzluk ve gerginlikler çıkaracaklardır. Git gide artan bu mülteci girişlerine bir an önce dur demeli ve ülkelerine iadaleri yapılmalıdır. Ülkemizin üzerindeki bu kara bulutların dağılması ve güvenli huzurlu ülke konumunda olması ancak yapılacak ilk seçimle mümkün olacaktır. Ülkemiz artık yönetilememektedir. Biz İYİ Parti olarak yapılan tüm hukuksuzlukların ve yanlış politikaların hesabını soracağız” diye kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bestami
Bestami - 6 ay Önce

Aklının ve hafsalanin almadığı konuda konuşma çavuuuuuuuşşş.Bu işler senin boyunu posunu aşan işler,Rahat-Hazrolll.

Maraba zilo
Maraba zilo @Bestami - 6 ay Önce

yehü haglisen luuuuuuuuuuuu, keku

Ramazan FİDAN
Ramazan FİDAN - 6 ay Önce

Allahtan bir gün onları cayır cayır yakacaktır inşAllah tez zamanda yanarlar

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109