Başkan Özdoğan: Ulusal Marketler Nasıl Durdurulacak?

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, ilçelerinde yeni açılacak şubelerle ulusal marketlerin sayısının 15 olacağını ifade ederek ulusal marketlere dur demek için onlara ruhsat verilmemesi gerektiğini söyledi.

Başkan Özdoğan: Ulusal Marketler Nasıl Durdurulacak?

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, zincir marketlerin fazlalığından şikayet ederek dert yandı.

ÖZDOĞAN: FİYAT ARTIŞLARININ SEBEBİ ULUSAL MARKETLER

Başkan Özdoğan; “Tüm ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de ulusal marketler mantar gibi çoğalıyor. Ulusal marketler isteği gibi ürün fiyatlarını belirliyor. Fiyat artışlarının en büyük nedeni ulusal marketler, ürünleri tırlarla alıyorlar ve fiyatları kafalarına göre belirliyorlar. Şimdiye kadar bu firmalara kimsenin sesi çıkmıyordu bizler her platformda bunların önüne geçilsin diye çağrıda bulunduk ama kulak arkası edildi. Şimdi ise ulusal marketlerin önüne geçilemiyor. Devletimiz acilen sert tedbirlerle ulusal marketlerin önüne geçilmesi için adımlar atması gerek” dedi.

ÖZDOĞAN: BİR İLÇEDE ULUSAL MARKETLERİN 15 ŞUBESİ OLUR MU?

Kovancılar da, yeni açılacak yeni şubelerle ulusal marketlerin şube sayısı 15 olacağının altını çizen Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, “Gün geçtikçe ilçemizde ulusal marketlerin şubesi artıyor. Bu sayı 15 oluyor. Bunların sayısı gittikçe de artacak ulusal marketlere kısıtlama getirilmesi lazım. İlçemizde 15 tane ulusal marketlerin şubesi var. Bir ilçe için bu sayı çok fazla. İlçemizde ve Tüm ülkemizde ulusal marketlere ruhsat verilmemesi lazım. Ama hala bunlara ruhsat veriliyor. Bizler her platformda ulusal marketlere dur denilmesi için sesimizi gür çıkaracağız. Küçük Esnaf dediğimiz zaman Mahallesinde gerektiğinde bekçisi olan tatile gidildiğinde evinizin anahtarını bile teslim edebileceğiniz, veresiye ile alışveriş yapabildiğiniz kesimdir. Bu gidişle küçük esnaf diye bir şey kalmayacak. Küçük esnafımız her konuda mutlaka desteklenmesi lazım” diye kaydetti.

ÖZDOĞAN: ESNAFIMIZ ZOR DURUMDA

Başkan Ahmet Özdoğan, “İlçe esnafımız çok zor durumda her mahallede ulusal marketlerin 2-3 şubesi var. Esnafımız ulusal marketlerle nasıl mücadele edecek. Bu gidişle küçük esnafımız kalmayacak. Küçük esnafımız mutlaka desteklenmesi lazım. Devletimiz küçük esnafımızı ulusal marketlere ezdirmemesi lazım” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
OKAN
OKAN - 1 yıl Önce

14 Ü AÇILIRKEN NEREDEYDİN? KESİN KURDELE KESİYORDUN...

ahmet ELAZIĞ
ahmet ELAZIĞ - 1 yıl Önce

yüzbin nüfusa 1 adet açma hakkı verilsin.Örnek ELAZIĞ nüfus 400.000 mi 4 adet açabilir.
KOVANCILAR bence açmasın zaten nüfus az.ancak böyle olur.

ahmet ELAZIĞ
ahmet ELAZIĞ - 1 yıl Önce

Nüfus ile sınır getirilsin bakalım fiyat ve rekabet ne güzel olur o zaman tek çare sınırlama.

Yok vöyle çok iyi
Yok vöyle çok iyi - 1 yıl Önce

Durmak yok yola devam Reis sağolsun başkan abartıyorsun sen. Reis i karalama. Vekilleri karalama...herşey dört dörtlük herkes işinde gücünde...çKovancılwr esnafıda halkıda zengindir. Çok azı ihtiyaç sahibi onuda belediye kaymakamlık karşılıyor

Marketçi
Marketçi - 1 yıl Önce

Kuruttular bizi eskiden ne kazanırdık

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109