Başkan Sarıkaya: Fabrikanın Tozundan Zarar Gören Köyler 700 Konuttan Faydalanmalı

Genç Sivanlılar Derneği üyeleri bir araya gelerek, Bingöl Sivan bölgesine yapılması planlanan fabrikadan köylerin olumsuz etkileneceğini belirterek, çözüm önerilerini paylaştılar.

Başkan Sarıkaya: Fabrikanın Tozundan Zarar Gören Köyler 700 Konuttan Faydalanmalı

Genç Sivanlılar Dernek Başkanı Muzaffer Sarıkaya ve üyeleri bir araya gelerek bölgelerinin sorunlarını masaya yatırdılar.

Genç Sivanlılar Dernek Başkanı Muzaffer Sarıkaya, yapılacak olan konutların kendi belirledikleri bölgede yapılmasının çözüm olacağını aktardı.

SARIKAYA: 10 KÖYÜMÜZ BURADAN FAYDALANACAK

Başkan Sarıkaya, “Dedebağı, Kavaklı, Gerçekli, Güzel Dere, Doğanlı, Dikpınar, Gönülaçan, Yeniçevre köyleri bu 700 tane konut bölgeye yer tespit edildiği takdirde bunları kendilerine tahsis edeceğiz. Genç Sivanlılar Derneği yönetim kurulu olarak buradan taaddüt ediyoruz kendilerine. Çünkü bu 700 konut burada yapıldığı zaman 10 köyümüz buradan faydalanacak. Ama bu 700 konut başka bir yere kaydırıldığı takdirde bu köyler olduğu gibi kalacak” diye kaydetti.

Sivanlılar Derneği Dedebağı Köyü Temsilcisi Sedat Övün de, 700 konutun köy sakinlerinin istediği alana yapılması gerektiğini ifade etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109