Başkan Şerifoğulları Abdullahpaşa Mahalle’sinde Vatandaşlarla Buluştu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Şerifoğulları deprem sonrası vatandaşların taleplerini yerinde tespit etmeye yönelik ziyaretleri kapsamında Abdullahpaşa mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Vatandaşın taleplerini dinleyen Başkan Şerifoğulları, çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Başkan Şerifoğulları Abdullahpaşa Mahalle’sinde Vatandaşlarla Buluştu

Başkan Şerifoğulları deprem sonrası vatandaşların taleplerini yerinde tespit etmeye yönelik ziyaretleri kapsamında Abdullahpaşa mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

ŞERİFOĞULLARI: ÇOK DÜŞÜK BEDELLE HAK SAHİPLERİNE DEVREDECEĞİZ

Başkan Şerifoğulları, “Yaşanan deprem sonrası çalışmaları büyük bir titizlikle ve yoğun bir gayretle sürdürüyoruz.  Abdullahpaşa Mahallesinde adaların orta kısmında yer alan ve dönüşümün önünde engel teşkil eden tescil harici alanların Bakanlık tarafından Elazığ Belediyesine devredileceğini ve Elazığ Belediyesi’nin de bu alanları çok düşük bedelle alan içerisindeki hak sahiplerine devredeceğiz” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: ÜÇ FORMÜL ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ

Başkan Şerifoğulları, “Abdullahpaşa Mahallesi’nde üç formül üzerinde çalışıyoruz. Birinci model binaların TOKİ tarafından yapılması, ikinci model Elazığ Belediyesi tarafından yapılması, üçüncü model olarak ise arsaları size vereceğiz. Siz müteahhitlerle protokol imzalayacaksınız ve evleriniz yapılmaya başlayacak ve dönüşüm sağlanacak. Önümüzde üç model var. On gün içerisinde bu üç modelden biri üzerinde karar kılınacak. Devletimiz bugüne kadar milletimizin yanında olmuştur. Devletimiz ilk andan itibaren yanımızda yer aldı, gereken desteği sağladı ve sağlamaya devam ediyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103