Başkan Şerifoğulları, Bayram Namazı Sonrasında Açıklamalarda Bulundu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları bayram namazı sonrasında yaptığı açıklamada; “Elazığ’daki hemşerilerimizin rahat bir şekilde bayramlarını idrak edebilmeleri adına belediyemizin tüm personelleri bir haftadır yoğun bir şekilde çalışmalarını yaptılar” dedi.

Başkan Şerifoğulları, Bayram Namazı Sonrasında Açıklamalarda Bulundu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İmam-ı Azam Camisi’nde kıldığı bayram namazı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Elazığlıların bayramlarını tebrik eden Başkan Şerifoğulları, “Sevgi, dostluk ve kardeşlik duygularının en üst seviyede yaşandığı bir bayramı daha hep birlikte yaşamanın sevincini yaşıyoruz. Bayramlar, birlik ve beraberliğimize katkı sağlayan, millet olma bilincimizi artıran müstesna günlerdir. Bu müstesna günlerde millet olarak birbirimize daha kenetlenerek, daha fazla ziyaretler yaparak, kimsesizleri hatırlayarak geçirmemiz lazım” dedi.

“ESKİ GÜNLERİMİZE TEKRAR KAVUŞACAĞIZ”

Koronavirüs nedeniyle bayramın buruk geçtiğini belirten Başkan Şerifoğulları, “Bu bayramı da biraz buruk geçiriyoruz. Geçen Ramazan Bayramı’nda bayram namazını kılamadan bayramı idrak etmiştik. Bu bayramda Allah’a şükürler olsun camilerimiz tekrar açıldı, bayram namazını idrak ettik. Ama kısıtlı şekilde hac ibadetinin yerine getirilmesi bizi bu bayram biraz daha buruk geçirmemize neden oluyor. Bu salgını millet olarak, dünya olarak, ülke olarak kurtulacağız. Eski günlerimize tekrar kavuşacağız. Hep birlikte tekrar sarılarak, birbirimize tekrar kenetlenerek bayramlarımızı millet olma bilinciyle kutlamaya devam edeceğiz. Ben başta hemşerilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın bayramını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK”

Kurban Bayramı’nın Elazığ’da sorunsuz bir şekilde geçmesi için çalışmaları tamamladıklarını belirten Başkan Şerifoğulları, “Elazığ’daki hemşerilerimizin rahat bir şekilde bayramlarını idrak edebilmeleri adına belediyemizin tüm personelleri bir haftadır yoğun bir şekilde çalışmalarını yaptılar. Hem temizlik işleri müdürlüğümüzün hummalı çalışmaları, aynı zamanda kurban kesim noktalarındaki hijyen kurallarına uyabilecek sağlıklı ortamlarda vatandaşlarımızın kurbanlarını kesebilmeleri adına çalışmalarımızı tamamladık. Hemşerilerimize ulaşım hizmetlerini sunuyoruz. Huzurlu bir şekilde bu bayramı idrak edip, inşallah 24 Ocak’ta yaşanılan depremin yaralarını da hızlı bir şekilde sararak hep birlikte güzel mutlu günlerde bundan sonraki bayramlarımızı da geçiririz diye umut ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet K
Mehmet K - 1 hafta Önce

Sırf belediye başkanı bu camide bayram namazına gidecek diye dün cami bölgesinde hummalı bir çim biçme çevre düzenleme çalışması vardı göz boyama konusunda millet olarak uzmanız

SIRADAKİ HABER

banner7