Başkan Şerifoğulları: “Doğa Dostu Bisiklet Yolları” Projemiz Yapım İhalesine Çıkıyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın, 11 Ana Başlıkta 100 Proje’si içerisinde yer alan “Doğa Dostu Bisiklet Yolları” çalışmaları kapsamında Malatya yolu Hazardağlı Kavşağı ile Hilalkent Alt Kavşağına kadar olan mesafede karşılıklı bisiklet yolu ve kaldırım düzenlemesi yapım işi için proje hazırlanarak ihaleye çıkarılıyor.

Başkan Şerifoğulları: “Doğa Dostu Bisiklet Yolları” Projemiz Yapım İhalesine Çıkıyor

İHALE ANKARA’DA YAPILACAK

Şehrin; altyapı, üstyapı, sosyal, sportif ve kültürel amaçlı birçok konuda sorunlarına çözüm olacak ve ihtiyaçlarına cevap verecek çalışmalar hayata geçirdiklerini belirten Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, "Bisiklet Yolu Yapım İşi" ihalesine ilişkin “Bu projemiz, 11 Ana Başlıkta 100 proje kapsamındaki ‘Doğa Dostu Bisiklet Yolları’ çalışmalarımızın sahadaki uygulanışıdır. Elazığ Belediyesi olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İl Bank ile iş birliği yaparak bir kısım da hibe kredi kullanarak projemizin yapım ihalesini gerçekleştiriyoruz. İhale Ankara’da yapılacak. Malatya yolu Hazardağlı ve Hilalkent Kavşakları arasında çift taraflı olmak üzere toplamda 6650 metre uzunluğundaki yeni bisiklet yolu yapım işimiz, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 19'uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. Söz konusu projenin yapım işini Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü kontrol edecektir. Proje kapsamında belirlenen güzergâhta bisiklet yolu, bisiklet parkı, otopark, spor aletleri, yön çizgileri, levhalandırma, aydınlatma, çevre ve peyzaj düzenlemeleri yapılacak. İl Bank koordinatörlüğünde gerçekleşecek ihale, 23 Kasım 2021 tarihinde saat 14.00’te Ankara Çukurambar’da yapılacak. İnşallah projemizin bitişi ile şehrimizin yoğun olarak kullanılan güzergâhlarından olan Malatya yolu, peyzaj alanı ve bisiklet yolu ile yeniden düzenlenerek bir vizyon sergileyecektir.” açıklamalarında bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
merkezde kaldırımlara bina diktiriyorsun ya
merkezde kaldırımlara bina diktiriyorsun ya - 1 yıl Önce

ağzınla kuş tutsan bütün dağlara 20x20 yollar yapsan benim gözümde bu şehrin önünün tıkayan fırsatı varken trafiğini çözümsüz hale getiren başkansın...( MERKEZ MAHALELERDE KALDIRIMA BİNA DİKİP YOL DARALTTIĞIN İÇİN OTOPARK ZORUNLULUĞU GETİRMEDİĞİN İÇİN. ADA BAZLI FERAH BİR ŞEHİR İMARI YAPMADIĞIN İÇİN) .....senen olmuş 2021 yol daraltan bunu bir marifet gibi sunan bir başkanı olan bir şehrin bir bireyi olmaktan utanıyorum... bu can bu tende oldukça bu yolları daraltan başkana hiçbir mecrada oy moy vermem..

Teee
Teee - 1 yıl Önce

Köydeki çocuklar için 5 ay önce park söz veripte yapmayan belediye başkanı. Ama hiççç canın sıkma bizde sana oy vermeyecez. Gerci daha aday adayı bile olmayacan bak gör

Sürsürülü
Sürsürülü - 1 yıl Önce

Belediye başkanım Malatya caddesi elazığın aynası konumunda burada elazığ simgeleyen çaydaçira fiğürleri uygulansa, tofas kavşağı genişlettirilip, güney çevre yoluna inen tarafa güzel bir dolgu yapılıp alternatif yollara bağlansa, tofaş kavşağında güzel bir devasal harput heykeli yapılsa fena mı olur?

Rıfat ILGAZ
Rıfat ILGAZ - 1 yıl Önce

Boş işlerle uğraşacağınıza elazığ'ın su sıkıntısını halledin... Her akşam çayda çıra, bizmişen ...vs. gibi yüksek kesimli yerlerde su kesintileri yaşanıyor ilk olarak onlara çare bulun...

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109