Başkan Şerifoğulları Eleştirdi, Vali Kaldırım Destek Verdi

Saka Holding tarafından gerçekleştirilen tanıtım programında konuşan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları “birileri ilimizi 81 il içerisinde en sorunlu il olarak göstermeye çalışıyor. Birileri bu şehrin mutsuzluğundan mutlu olmaya çalışıyor” dedi. Ardından kürsüye çıkan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım da Başkan Şerifoğulları’na hak vererek, “Sürekli sorunları konuşmak yatırımcıyı da ürkütür, herkesi ürkütür. Bu şehrin insanlarını üzmek kimsenin hakkı değil” dedi.

Başkan Şerifoğulları Eleştirdi, Vali Kaldırım Destek Verdi

Saka Tekstil Fabrikası’nın tanıtım programına Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın konuşması damga vurdu.

ŞERİFOĞULLARI: BU ŞEHRİN GELİŞİMİNE KATKI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Kürsüye çıkan Başkan Şerifoğulları, “Birileri ilimizi 81 il içerisinde en sorunlu il olarak göstermeye çalışıyor. Birileri bu şehrin mutsuzluğundan mutlu olmaya çalışıyor. Birileri de kendi menfaatlerini bu şehrin menfaatlerinden ala görüyor. Ama biz bu kliğe inat, sayın valimizle, sayın milletvekillerimizle, işadamlarımızla, ticaret odamızla, OSB’mizle birlikte ortak hareket ederek bu birliği ve beraberliği sağlayarak inşallah bu şehrin gelişimine katkı sunmaya devam edeceğiz. Yatırımların ayağına gideceğiz. Yatırımcıların ilimize gelebilmesi için ricada bulunacağız, önlerini açacağız. Bunu daha önceden sayın valimizle, milletvekillerimizle, ticaret odamızla, OSB başkanımızla yaptık. TGS’ye 2 defa gittik. Buraya davet ettik. Bu şehri tekstil kent yapabilmek için ricada bulunduk. Yerel yöneticiler olarak her zaman yatırımcılarımızın yanında olacağımızı ifade ettik. Buradan bir kez daha yüksek bir sesle sizlerin emrinizdeyiz, yapacağınız her türlü yatırımda belediye başkanı olarak, milletvekillerimiz olarak, sayın valimiz olarak sizlerin yanında olacağımızı ifade ediyoruz” dedi.

KALDIRIM: ŞEHRİ POZİTİF GÜNDEMLERLE GÜNDEME GETİRMEK GEREKİR

Daha sonra kürsüye çıkan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım da Başkan Şerifoğulları’nun sözlerine destek vererek “Belediye başkanımız haklı olarak bir konu söyledi. Ben şunu söyleyebilirim; Türkiye’deki en sorunsuz illerden birisi Elazığ’dır. Elazığ bütün sorunlarını hemen hemen aşmıştır. Çok az sorunu kalan illerden birisidir. Türkiye’yi çok iyi bilen, tanıyan hatta ilk tanıyan birisi olarak bunu söylüyorum. Bir yerde sorunları en emin etmeniz, sıfırlamanız mümkün değildir. Ama yaklaşım da Elazığ’da şu anda çok pozitif. Sorunu sorun olarak görmek en büyük sorundur. Sorunu bir pozitif argümana dönüştürmemiz, onu bir fırsat olarak görmeniz, sorundan bir proje çıkarmanız, oradan bir çözüm çıkartmanız orada en kıymetli olanı budur bence. Sürekli sorunları konuşmak, dile getirmek yatırımcıyı da ürkütür, herkesi ürkütür ve şehrin vizyonunu, ufkunu daraltır. Dolayısıyla bu tür dedikodulardan, özellikle iş dünyasının önünde bu tür dedikodulardan uzak durmak gerekir. Şehri pozitif gündemlerle gündeme getirmek gerekir” şeklinde konuştu.

KALDIRIM: BU ÜLKENİN İNSANLARINI ÜRKÜTMEK KİMSENİN HAKKI DEĞİL

Vali Kaldırım, “Bu arkadaşlar hepsi başka alanlarda özellikle sıkıntı olduğu dönemlerde kolay para kazanabilirlerdi. Başka alanlara gidip kolay, hiç fiziki yatırım yapmadan para kazanabilirlerdi. Çok ciddi emek ortaya koyuyorlar, çok ciddi fedakarlık yapıyorlar ve adeta bir hayır işi yapıyorlar. Dolayısıyla bu ülkenin insanlarını ürkütmek kimsenin hakkı değil, üzmek kimsenin hakkı değil. Önünü kesmek, moralini bozmak kimsenin hakkı değil. Dolayısıyla sorunları bilelim, konuşalım, onları projeye dönüştürelim, nasıl çözebiliriz ona bakalım, ona odaklanalım. Ama sürekli ‘sorun’ ‘sorun’ deyip herkesi üzmenin de bir anlamının olmadığını düşünüyorum. Hele Elazığ’a bunun hiç yakışmadığını düşünüyorum. Elazığ gibi kadim geçmişi olan, sağlam kültürü olan, her zaman dünyaya örneklik teşkil etmiş, insan kaynağı yetiştirmiş ve her zaman değer katmış bir şehrin bunlarla uğraşmaması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

HABER: SITKI TAŞEL
banner73
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali can
Ali can - 7 ay Önce

Cip jeotermal kaynağı da heba ettiniz Elazığ için büyük fırsat geçti elimize hem turizm hem sağlık hem ekonomik olarak Elazığ için büyük fırsat fakat çalışma yok 1 yıldır açılışı yapıldı fakat çalışma yok ne hikmetse Elazığ medyası bile bu konun üzerine gidemiyor yorum bile yapamıyorlar Elazığın kaderi bu cipte ki bu fırsat bir daha ele geçmez ama bunlar orayı hiç edecekler olan elazığa olacak

Cip jeotermal
Cip jeotermal - 7 ay Önce

Cip jeotermal için hiç bir çalışma yok birde dalga geçer gibi devamlı aynı açıklama yı yapıyorlar Elazığın kaderi bu jeotermal kaynak sıcak su sera yapmak için uğraşıyorlar termal tesisler termal sağlık turizm yatırımları başlasa seralardan 10 kat faydası var sonra o suyu seralarda kullanın Elazığ ekonomisine ve isdihdama çok faydalı olacak fakat çalışmalar bir türlü başlamıyor projeler hangi aşamada bilgi bile verilmiyor Elazığ medyasının bu konuyu takip edip şeffaf bir şekilde Vatandaşla paylaşması gerekli başka ilde olsaydı şimdiye kadar çalışmalar başlardı

Sorunlu
Sorunlu - 7 ay Önce

Çarşı merkezde park eden araçlardan trafik bile ilerlemiyor. Birinizin elinde emniyet birinizde zabıta var. Hadi çözünde görelim bu çift sıra park olayını. Herkes keyfine göre yolun ortasında dörtlüyü yakıp park ediyor. Hafta sonları çarşı merkez kilit. Valifahribey ve gazi caddesi çift şeritli yol ama trafik tek şerit zor akıyor. Yıllardır bu sorun var ama çözen yok.

?
? - 7 ay Önce

Köy gibi kusura bakmayın büyük projeler yok bi doğukent minübüs durağına saat 5 gibi gidin izdihamı görün çözüm çözüm

SIRADAKİ HABER

banner7