Başkan Şerifoğulları Gaziler ve Aileleriyle Buluştu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Gaziler ve aileleriyle bir araya geldi. Başkan Şerifoğulları, "Şanlı bayrağımızın bu topraklarda ilelebet dalgalanması, birliğimizin ve bütünlüğümüzün daim olması uğruna canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimize minnettarız” dedi.

Başkan Şerifoğulları Gaziler ve Aileleriyle Buluştu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen programda Gaziler ve aileleriyle bir araya geldi.

Kültür Park'ta düzenlenen programda Gazilerle tek tek tokalaşan ve sorunları dinleyen Başkan Şerifoğulları, bu anlamlı günde gazilerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

ŞERİFOĞULLARI: TÜM ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE MİNNETTARIZ

Kahraman gazilerin, şanlı bayrağımızın bu topraklarda ilelebet dalgalanması uğruna canlarını hiçe saydığını kaydeden Başkan Şerifoğulları, gaziler ve ailelerine hitaben yaptığı konuşmada, "Milletimiz tarih boyunca canı pahasına vatanının ve milletinin bekasına sahip çıkmıştır. Önüne çıkan her türlü imkansızlığa, istiklal ve istikbaline yöneltilen her türlü tehdide karşı vatan millet sevdası, cesareti ve inancıyla yıkılmaz bir kale olmuştur. Tarih boyunca vatan ve millet uğruna şahadeti şeref kabul eden milletimiz son olarak 15 Temmuz hain darbe girişiminde bu duruşunu bir kez daha dünyaya haykırmıştır. Dahili ve harici düşmanlara karşın milletimizin iman gücüyle ortaya koyduğu duruş, kim olursa olsun, nereden gelirse gelsin bu topraklarda ezanın dindirilemeyeceğini, şanlı bayrağın indirilmeyeceğini, buna hiç kimsenin gücünün yetmeyeceğini yedi düvele göstermiştir. Gazilerimizin ve şehitlerimizin aziz kanlarıyla vatan olmuş bu topraklar, ilelebet payidar kalacaktır. Şanlı bayrağımızın bu topraklarda ilelebet dalgalanması, birliğimiz ve bütünlüğümüzün daim olması uğruna canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimize minnettarız. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şube Başkanı Namık Bulut tarafından derneğe desteklerinden ötürü Başkan Şerifoğulları'na plaket takdim edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137