Başkan Şerifoğulları: “Hızlı biçimde halkın haber alma hakkını sağlamada büyük bir güce sahiptir"

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak "Kamuoyunu hızlı ve etkili bir biçimde bilgilendirmek için gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum." dedi.

Başkan Şerifoğulları: “Hızlı biçimde halkın haber alma hakkını sağlamada büyük bir güce sahiptir"

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Şerifoğulları mesajında şu ifadelere yer verdi;

“24 Temmuz 1908 tarihi, Türk basınının gelişmesinde ve ifade özgürlüğünün yerleşerek bugünlere ulaşmasında önemli bir yere sahiptir. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından birisi kuşkusuz basındır. Basın; meslek ilkeleri ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde tarafsız, doğru, hızlı biçimde bilgi ve haber vererek halkın haber alma hakkını sağlamada büyük bir güce sahiptir.

Her türlü koşul ve şartlar altında büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren basın mensuplarımız, demokratik hayatımızın gelişim sürecinde halkı bilgilendirme, bilinçlendirme ve kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulmasına çok büyük katkı sunmaktadırlar. Milletimizin sesi ve vicdanı olan basınımız, 15 Temmuz sürecinde de vatan hainlerinin darbe girişimine karşı dik bir duruş sergileyerek milletimizin yanında yer almış, darbe girişiminin bertaraf edilmesinde önemli bir görev üstlenmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk basınında sansürün kaldırılmasının 113. yıl dönümünde gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan  yerelden ulusala tüm basın çalışanlarımızın  ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2021, 14:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ele delmi
Ele delmi - 2 yıl Önce

Başkan olduktan sonra Yürürken her tarafı kibir akıyor.....Milletin yetki verdiklerne bakın gelene kadar hayran kurban, geldkten sonra tam tersi......

Y-Y
Y-Y @Ele delmi - 2 yıl Önce

Bu "Ulan az salla" adıyla yorum yapan, daha çok "Yalan salla nasilsa bedava" adıyla yorum yapan bu kişi, her cümlesine "ulan" ile başlayıp, insanlara saldırıyor, hakaret ediyor. Karşısında çocuk var sanıyor herhalde. Kendisinin bir takım psikolojik sorunları var. Şimdi bu adamı gidip şikayet etsen, kendisi de biliyor ülkede adaletin olmadığını, o yüzden rahat. "Ben ahportiyi savunuyorum" demesi yeterli. Neyse, cahil cühela adamlarla muhattap olmamak lazım.

....
.... @Ele delmi - 2 yıl Önce

Beraber yeyip içtin sen heralde Ulan oğlu ulan

Ulan az salla
Ulan az salla @Ele delmi - 2 yıl Önce

Gelmeden önce nereden tanıyordun ? Adam her vatandaş gördügünde yanına gidip hal hatır soruyor daha ne yapacak eve gelip yemek yedinmi yattınmı sabah gelip uykun alabildinmi sivri sinek varmıydı sormasınımı bekliyorsun ? Ulan bu şehir ilk defa vatanadaşı ile iç içe bir başkan gördü daha ne istiyorsunuz vicdansızlar ? Yalaka degil diyemi mesaj atıp şow yapmıyor yada iki günde bir otobuste gezip milleti kandırmıyor diyemi yaranamıyor ?

Endülus
Endülus - 2 yıl Önce

Hiç canini sıkma başkanim her daim medya arkanizda takip ettigim kadar hiç hataniz yok her şey yolunda sorun yok yani tam sizin istediginiz gibi

gagko
gagko - 2 yıl Önce

basın basın diyorsunuz ama kemal tan basın gidin veya sesinizi kesin diyor, onu naapacaz hacı dayı

...
... - 2 yıl Önce

Önce cip mesire alanını açında millet piknik yapsın.

mehmet y.
mehmet y. - 2 yıl Önce

memleketin en önemli sorunu işsizlik yaw sağa sola para dağıtmak yerine bize iş verin . torpili olmayan belediyede işe giremi . bu ülkede ekmek yemek için illa aktorpil mi lazım..

zzzz
zzzz @mehmet y. - 2 yıl Önce

Evet. Yandaş olmadığın sürece zor. Bu malum partiyi ölümüne savunanlar zaten bu düzenden nemalananlar. Yandaş medya, yandaş iş adamları...Liyakat yok, hak, hukuk, adalet yok. Sorarlarsa en müslüman biziz, en yerli biziz.


SIRADAKİ HABER

banner137