Başkan Şerifoğulları: İddialar Gerçeği Yansıtmamaktadır

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, bazı basın-yayın organlarında yer alan “Başkan Şerifoğulları, danışmanlarının kendisine ve çevresine katkı sağlamadığı gerekçesiyle görevden aldığı” yönündeki gerçeği yansıtmayan kasıtlı haberlere tepki gösterdi.

Başkan Şerifoğulları: İddialar Gerçeği Yansıtmamaktadır

Başkan Şerifoğulları açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“30 Haziran 2021 tarihli, 31 527 sayılı 2021 Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında;

‘Kamu kurum ve kuruluşları, hizmet kalitesinin artırılması amacıyla ihtiyaç duyulan araştırma, geliştirme, eğitim ve benzeri ihtiyaçlarını öncelikle kendi personeli veya ilgili diğer kurumların bilgi ve tecrübe sahibi personelinden faydalanarak karşılayacak, zorunlu olmadıkça danışmanlık hizmeti satın almayacaklardır. Bu genelgenin uygulanması ile ilgili olarak tüm kamu kurum ve kuruluşları tarafından gereken tedbirler alınacaktır.’ maddesi doğrultusunda hareket edilmesi zorunluluğu oluşmuştur. Kamuoyunu yanıltma gayreti içerisinde yer alan bazı basın-yayın organlarının iddia ettiği üzere, bu kadroların yenilenmesi için böyle bir adımın atılmış olması söz konusu değildir.

Göreve başladığımız günden bu yana danışmanlık kadrosuyla, bilgi-birikim ve samimiyetle yanımızda yer alan, şehrin bugününe ve yarınlarına katkı sağlayan değerli arkadaşlarıma katkıları için öncelikle teşekkür ediyorum. Birlikte çalıştığımız süreç boyunca şehrimiz adına son derece kıymetli çalışmalara imza attık. Bundan sonraki süreçte de resmi çerçevede olmasa dahi gönül birlikteliğiyle şehrimiz ve yarınlarımız için birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar Belediye Başkanı Genel Danışmanlığı ve Kültür-Sanat Danışmanlığı görevlerini yürüten değerli kardeşlerim İhsan Tarakçı, Sedat Çağlayan, M.Reşat Bulut ve Aygün Çam’a bir kez daha canı gönülden teşekkür ediyor, çalışmalarında muvaffakıyetler diliyorum.

Alınan kararın yasal zorunluluktan doğmasına ve tercihsel bir karar olmamasına rağmen bazı basın-yayın organlarının herhangi bir bilgi ve belgeye dayanmadan, kasıtlı, çarpıtılmış ve algı yaratma amaçlı haberlerini kınıyor, kendilerini kamuoyunun takdirine bırakıyorum”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Herşeyi kitabına uydurun
Herşeyi kitabına uydurun - 6 ay Önce

Elazığ' a adam akıllı işte bu benim projem diyebileceğiniz ne yaptınız..yol daraltmaktan başka, kaldırım yapmaktan başka ne yaptınız...hani altyapı...hani üç ayda su sorunu bitecekti...verdiğiniz sözde dahi durmuyorsunuz size niye güvenelm ki....İşte bir dönem daha kayıp olacak yazık.

Büyük fırsat kaçırdı şehir
Büyük fırsat kaçırdı şehir @Herşeyi kitabına uydurun - 6 ay Önce

Vizyoner bir başkan döneminde bu deprem yaşansaydı elazığ da yolları genişletir mustafa rüstem abdullah paşaya kesin park kazandırır daha ferah ve geniş yollatı olan mahalleler yapardı , şehirin yolları genişletilirdi, şehrin imarı daha derli toplu yapılırdı, planlı ve modern planlanmış mahalleler ortaya çıkardı . Malesef şehir bu başkan döneminde depreme yakalandı. Malesef, malesef , hafi şwhir merkezini geçtim rantı çok genişletmedin yolları dağın başında yapılan 40-50 bin kişinin yaşayacağı tokilerin yollarını neden 2X2 yaptın . Sene 2021 yaw ayıptır ayıp bu kadar nufusun yaşadığı alana 2km 3x3 yol yapacak gücün yoksa ne diye oturuyorsun o koltukta...

Krsl 23
Krsl 23 - 6 ay Önce

Elazığ altgeçit yok kavşak projesi yok vizyon yapıoan kent meydanı fuar alani yeni terminal iyi dahada geliştirilebilir ulaşim imsr yeni mahaller kurulumalı altyap olmalı hani yok yazik şehre

Müslüm
Müslüm @Krsl 23 - 6 ay Önce

Deprem Elazığ için büyük kayıplara yol açtı. Ancak şehirin geleceği adına da önemli kazanç fırsatları sunmuştu ama ne yazıkki Çevre şehircilik ve Elazığ Belediyesi işbirliği ile deprem kadar zarar veren uygulamalar ortaya çıktı. Elazığ adına en çok eleştirilecek Başkan olarak tarihe geçecek

Elazığ23
Elazığ23 - 6 ay Önce

Yahu halen üniversite mahallesi yeni mahallede haftalık 3 defa su kesintisi oluyor birde 153 arıyoruz çıkan bayan olsun erkek olsun labali labali konuşuyor tabi adamlarınızı getrir bırak iseniz her yere böyle rezillik diz boyu olur şahin şerifoğulları bu durumu düzelt yoksa elazığlı bir birey olarak sana hakkımı helal etmiyorum

Dursun
Dursun - 6 ay Önce

Valla onu bunu bilmem Elazığ'ı mahvettiniz

DEVAM
DEVAM - 6 ay Önce

ŞİMDİYE KADAR GELMİŞ EN DÜRÜST BAŞARILI HALK ADAMI BAŞKAN SİZİ KUTLUYORUZ

Levent
Levent @DEVAM - 6 ay Önce

İnsan kendinden bu kadar emin konuşmaz sen başkasının adına gelmiş geçmiş en iyi başkan dersen eğer;demezlermi yalancının anasının a.q mı?

Ombazz
Ombazz - 6 ay Önce

Seni sevmiyorum Başkan. #Tarihçi#

Nusret
Nusret - 6 ay Önce

Başkan kardeşim; atandıkları zaman buralarda yazılan çizilenleri okusaydin bir fikrin olurdu.Ne dedik; bu basın,edebiyat taifesinden sana bir fayda gelmez.Deprem geçirmiş bir ilde atayacağin danışmanlar Mühendis,Mimar,Şehir plancısı,Harita alanında duayen isimler olmalıydı.Benim buradan sana önereceğim kişiler para bile istemeden,yol gösterici olur ve seni yükseltirler di.Mesela Y.Saatci,H.Gultekin,E.Aztekin,S.Erdem,H.Ozmen,C.Ozkan,Şehir plancısı G.hanim,Haritaci M.Kehya gibi isimlerle belediye şahlanirdi.Baskani da yüceltir di.Maalesef yazık oldu.Bu insanlar karşılıksız gönüllü danışmanlık yaparlardı.

Emekli
Emekli - 6 ay Önce

Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. Elazığ enkaz yığınları içinde. Izin verinde kendi yerimizde evimizi yapalım


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109