Başkan Şerifoğulları: İhtiyaç Duyulan Her Bölgede Kentsel Dönüşüm Çalışmalarımız Sürüyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor.

Başkan Şerifoğulları: İhtiyaç Duyulan Her Bölgede Kentsel Dönüşüm Çalışmalarımız Sürüyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Milletvekili Sermin Balık ve Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen ile birlikte Kızılay Mahallesi (Kesrik) Kentsel Dönüşüm proje alanında incelemelerde bulundu.

Yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgiler alan Başkan Şerifoğulları, mahalle sakinleriyle de bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledi.

42 HEKTARLIK ALAN İÇERİSİNDE HAYATA GEÇİRİLECEK

Kentsel yenileme, kentsel sağlıklaştırma ve kentsel canlandırma kapsamında 3 ana başlıkta ele alınan Kentsel Dönüşüm Projesi Kızılay Mahallesi’nde 42 hektarlık alan içerisinde hayata geçirilecek.

Kentsel Dönüşüm Projesiyle birlikte Kızılay Mahallesi’nin yepyeni bir vizyon kazanacağını ifade eden Başkan Şerifoğulları, vatandaşlarımız için sağlıklı, güvenli ve kaliteli bir yaşam alanı oluşturacağız dedi.

ŞERİFOĞULLARI: MODERN VE YAŞAM KALİTESİ YÜKSEK YENİ KONUTLAR İNŞA EDECEĞİZ

Kızılay Mahallesinde yaşam kalitesi yüksek yeni konutlar inşa edeceklerini belirten Başkan Şerifoğulları, “Aziz şehrimiz Elazığ’a daha kaliteli hizmetler sunabilmek adına yoğun bir tempo içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükselten hizmet anlayışı ile hareket ediyoruz. Modern şehircilik adına şehrimizde ihtiyaç duyulan her bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor. Bu doğrultuda 42 hektarlık alan içerisinde hayata geçirmeyi planladığımız Kızılay Mahallesi (Kesrik)  Kentsel Dönüşüm proje alanında incelemelerde bulunduk. Mahallemizde kentsel dönüşüm çalışmalarımız yakın zaman içerisinde başlayacak olup hemşerilerimize depreme dayanıklı, modern ve yaşam kalitesi yüksek yeni konutlar inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Köysel Dönüşüm
Köysel Dönüşüm - 7 ay Önce

Mustafapaşa, Rüstempaşa, Abdullahpaşa ve sürsürü köy bölgesini Belediye Başkanı gezdi mi merak ediyorum. TOKİ nin burada yürüttüğü çalışmanın kentsel dönüşümle en ufak bir alakası var mı? Deprem önemli bir dönüşüm fırsatıydı ama heba edildi. Başkan seyirci kaldı.

Yusuf
Yusuf - 7 ay Önce

Laf çok icraat yok maalesef..

Peki nailbey
Peki nailbey - 7 ay Önce

Elazığın en eski mahallesi kaderine terk edilmiş

elazığlı
elazığlı - 7 ay Önce

sanayi ve salı baba mahallelerinde de süratle kentsel dönüşüm çalışmaları toki eliyle başlatılmalıdır...

Salibabalı
Salibabalı - 7 ay Önce

Salibaba hem gecekondulaşmanin olduğu bir mahalle hemde evleri çok eski ayrıca çoğu yapı depremde zarar gördü yıllardır salibaba kentsel dönüşüm kapsamında değerlendiriliyordu ama malesefki 24 ocaktan sonra kentsel dönüşüm kapsamında adi dahil anılmadı. Ne olacak mahallemizin hali bizimde sesimizi artık birileri duysun.

.
. - 7 ay Önce

Bir çok yabancı ülde bakanlar vekiller bilim adamları prof en üst düzeyde eğitim ve kültür seviyeli olur bizim ülkede arkan varsa lise mezunu vekil olur sonrada onlardan bişey beklenir tekstil bölümü okuya. Biri vekil ne yapıyorlar acaba bunlar bunlardan biri değilmiydi elazığ halkına kansız diyen hey Allahım ne hale geldik baştakilere yaranmak için halk üstünden oynaya oynaya gidiyoruz

Bir gün
Bir gün - 7 ay Önce

Başkanım lütfen sarayatik mahallesi nide kentsel dönüşüm projesi içine alın

Remi
Remi - 7 ay Önce

Abdullahpasada baraj evleri dedikleri yerler 45-50 yıllık evler başkan hiç görmedin mi oraları muhtar bey sen anlat bari oranın halini bak aksarayın muhtarına helal olsun adama örnek alınacak muhtar

SIRADAKİ HABER

banner103