Başkan Şerifoğulları: İmar Planını Daha Uygulanabilir Hale Getireceğiz

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 2016 yılında tamamlanan Revizyon İmar Planı sonrasında yaşanan aksaklıkların giderilebilmesi için çalışma başlattıklarını, uygulama alanlarında yaşanan sıkıntıları asgari seviyeye indirebilmek için tüm paydaşlarla ortak hareket ettiklerini vurguladı.

Başkan Şerifoğulları: İmar Planını Daha Uygulanabilir Hale Getireceğiz

2016 yılında tamamlanarak yürürlüğe giren Revizyon İmar Planındaki aksaklıkların giderilmesi için Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından başlatılan çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda paydaş kuruluşların katılımıyla Elazığ Belediyesinde gerçekleştirilen toplantıların ikincisinde görüş ve öneriler masaya yatırıldı.

Uygulama alanlarında yaşanan sıkıntıların giderilmesi için geniş katılımlı toplantılar düzenlediklerini aktaran Başkan Şerifoğulları, "Yapacağımız çalışmalarla inşallah İmar Planını daha uygulanabilir hale getireceğiz" dedi.

ŞERİFOĞULLARI: ŞEHRİMİZİ BİRLİKTE YÖNETMEYE GAYRET GÖSTERİYORUZ

Birlikte yönetim anlayışını önemsediklerini ve bu kapsamda yapılacak her çalışmada paydaş kuruluşların fikir ve önerilerini dinlediklerini kaydeden Başkan Şerifoğulları, "2016 yılında hayata geçen Revizyon İmar Planında yaşanan sıkıntıları asgari seviyeye indirebilmek için bazı çalışmalar yürütüyoruz. Başkan yardımcıları, ilgili birim müdürleri, belediye meclis üyeleri, siyasi partiler, İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Harita Mühendisleri Odası, İnşaat Müteahhitleri Derneği, Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği ve Fırat Üniversitesinden temsilciler ile şehir plancılarının katıldığı toplantılarımızın ikincisini bugün gerçekleştirdik. Tüm paydaşlarımızın fikirlerini alıyor, şehrimizi birlikte yönetmeye gayret gösteriyoruz. İnşallah bu yönetim anlayışımızı görev süremiz boyunca devam ettireceğiz. Ben katılımlarından ötürü tüm paydaş kuruluşlarımızın temsilcilerine teşekkür ediyor, destek ve katkılarından ötürü kendilerine şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 16:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 1 yıl Önce

uygulanabilirlikten kasıt umarım yolları daraltıp kat sayısını arttırıp otoparkı olmayan sadece betona yığılacak mütahit isteği kolaylaştırmalar değildir.

Tarık
Tarık - 1 yıl Önce

Rahmetli Hamza Yanılmaz Şehir Trafiğini rahatlatmak için trafikte bulunan kayıtlı araç sayısının bugünün üçte biri olmayan zamanda Çimento kavşağından başlayan Kolorduyu da bölerek ilerleyen ve Fırat Üniversitesi Hastanesinde sonlanan Yunus Emre Bulvarını açmış Ağabeyi Mücahit Yanılmaz, aynı Bulvarda yolu, kaldırımı genişletmeden aynı yerde 4-5 katlı binaları sağlı sollu 14 kat yaptırmış, Namık çifçi Caddesi, Mimar Faruk caddesi, Mustafa Uygur Bulvarı gibi çok sayıda cadde, Akın sokak gibi çok sayıda sokak Yeni Mahalle ve Üniversite Mahalleleri, Sürsürü de bir çok sokak İmar düzenlemesi adı altında katledildi. Dikey Mimari sokak ve caddeleri kaldırımları sabit bırakarak uygulanırsa bunun adı imar planı değil rant planı olur ve şehiri yaşanmaz hale getirir.

SIRADAKİ HABER

banner7