Başkan Şerifoğulları, Kanal Boyu Bulvar ve Rekreasyon Projesine İlişkin İncelemelerde Bulundu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Doğukent, Ulukent, Kırklar, Sanayi, Salıbaba Mahallelerini ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Şerifoğulları, Kanal Boyu Bulvar ve Rekreasyon Projesine İlişkin İncelemelerde Bulundu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, ‘birlikte yönetim’ ilkesi çerçevesinde mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.

Başkan Şerifoğulları Cuma namazını Doğukent Mahallesi Selimiye Camii'nde kılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Ardından Ulukent, Kırklar, Sanayi, Salıbaba Mahallelerini ziyaret eden Başkan Şerifoğulları, ihtiyaçları yerinde tespit ederek, çözüm noktasında değerlendirmelerde bulundu.

ŞERİFOĞULLARI: ÇİLEYE DÖNÜŞEN KANAL VE ÇEVRESİ, BU BEŞ MAHALLEMİZE KATMA DEĞER KAZANDIRACAKTIR

Doğukent, Ulukent, Kırklar, Sanayi, Salıbaba Mahalleri için yıllardan bu yana çileye dönüşen kanal sorununu çözüme taşıyan Kanal Boyu Bulvar ve Rekreasyon Projesi kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin incelemelerde bulunan Başkan Şerifoğulları, “Şehrimizin dört bir yanında başlattığımız hizmet seferberliğini sürdürüyoruz. Şehrimiz her alanda hızlı bir değişim ve gelişim yaşıyor. Bir yandan şehrimizin geleceğine değer katan Fuar ve Kongre Merkezi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Yeraltı Otopark Projesi, Elazığ Şehirler Arası Otobüs Terminali, Mini Terminal, Engelsiz Yaşam Merkezi gibi mega projelerimize ilişkin çalışmalarımızı sürdürürken bir yandan da şehrimizin hizmetten mahrum kalan bölgelerini güzel ve kıymetli hizmetlerle buluşturuyoruz. Özellikle şehrimizin doğu mahallelerinde sorunları çözüme ulaştırarak yepyeni yaşam alanları kazandırıyoruz. Ulukent Mahallesi Kanal Yanı Çevre Düzenlemesi ve Park Yapım Projemizi tamamlayarak Ulukent Mahallemize yepyeni bir yaşam alanı kazandırdık. Ulukent, Doğukent, Kırklar, Sanayi, Salıbaba Mahallelerinden geçen açık kanal sorununu çözüme taşıyan Kanal Boyu Bulvar ve Rekreasyon Projemiz kapsamında da 3 kilometrelik açık kanal kapatıldı. Çalışmalarımızın ikinci etabında ise yol ve rekreasyon çalışmalarına başladık. Projemiz tamamlandığında beş mahallemiz için çileye dönüşen kanal ve çevresi, bu beş mahallemize katma değer kazandıracaktır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 17:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Köysel Dönüşüm
Köysel Dönüşüm - 1 yıl Önce

Fotoğraflara bakınca köy mü şehir mi belli değil, Mustafapaşa ve Rüstempaşa da köysel dönüşüm çalışmaları sonucunda içi içe 100 m2 lik beton yığınları ile var olan yeşil alan ve cadde sokalar bile mahvedildi

selim bay
selim bay - 1 yıl Önce

Yetişmiş ağaçları korusaydınız kesmeseydiniz olmaz mıydı?

selim bay
selim bay - 1 yıl Önce

Abdullahpaşa Mahallesindeki inşaatlara rastlamayan çınarlar , kanal boyundaki kırk senelik dutlar korunamazmıydı? hassasiyet lütfen...

ELAZIĞLI
ELAZIĞLI - 1 yıl Önce

İşte bu fotoğraflar gerçek. Elazığ'ın en eski mahallesinin haline bakın. Gelmiş, geçmiş başta belediye başkanları ve siyasetçiler utansın.

Utku
Utku - 1 yıl Önce

Ne çirkin bir manzara.

Bura keskin
Bura keskin - 1 yıl Önce

Sn başkan doğukentten hilakente BİSİKLET YOLU lütfen....

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109