Başkan Şerifoğulları: Sattığımız Arsanın 20 Katını Belediyemize Kazandırdık

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Eylül ayı Meclis toplantısında, Cumhuriyet Mahallesi’nde riskli alan içerisinde yer alan 7 dönümlük park alanının araziye çevrilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Başkan Şerifoğulları: Sattığımız Arsanın 20 Katını Belediyemize Kazandırdık

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları yaptığı açıklamada, Elazığ Belediyesi tarafından satılan arsanın 20 katı oranında arsanın Elazığ Belediyesine kazandırıldığının altını çizdi.

ŞERİFOĞULLARI: 540 DÖNÜMLÜK ARAZİYİ ELAZIĞ BELEDİYESİ'NE KAZANDIRDIK

Başkan Şerifoğulları, “Zafran Mahallemizde 660 dönüm arsayı rezerv yapı alanı olarak Elazığ Belediyesi'ne kazandırdık. Aşağıdemirtaş’tan Üniversite arazisi olarak bildiğimiz Kağıt Fabrikasının ön tarafındaki 540 dönümlük araziyi rezerv alanı olarak Elazığ Belediyesi'ne kazandırdık. Bu iki alan toplamda 1.200 dönüm ediyor. Bunun dışında Abdullahpaşa Mahallemizde 60 dönüm, riskli alan olarak Elazığ Belediyesi’ne geçti. Yine Cumhuriyet Mahallemizde de 42 dönüm arsayı bedelsiz olarak Elazığ Belediyesi'ne kazandırdık. Bu toplamda 1.300 dönüm yani 1milyon 300 bin metrekare demektir. 1milyon 300 bin metrekareyi tek kuruş ödemeden Elazığ Belediyesi'ne kazandırmış olduk” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: 72 MİLYON TL’Yİ BELEDİYE KASASINA AKTARMIŞ OLDUK

Başkan Şerifoğulları, “Cumhuriyet Mahallesi'nde riskli alan ilan edilen 42 dönüm arsanın 27 dönümünü geçen hafta sattık ve tek kuruş ödemeden 72 milyon TL’yi Belediye kasasına aktarmış olduk. Geçtiğimiz hafta gazeteci kimliği altındaki bazı kişilerce parklar satılıyor konusu gündeme geldi, halkımız iftira ve dedikodu kaynaklı bu konularla ilgilenmiyor. Bunu biliyoruz. Cumhuriyet Mahallemizde riskli alan ilan edilen 18 hektarlık alan içerisinde yeşil alan da var, konut alanı da var, ticari alan da var. Burada yeniden bir plan yapılmış, 7 dönümlük park alanı yeni planla birlikte arazi olmuş, riskli alandaki park alanı ise 23 dönüme çıkarılmıştır. En net ifadeyle 7 dönümlük park arazi olmuş, karşılığında 23 dönüm park alanı bu bölgeye kazandırılmıştır.” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Elazığlı
Elazığlı - 2 yıl Önce

Asağıdemirtaş köyündeki Üniversite tarlası, arsa değil tarım arazisidir. Bu arsada asırlardır tarım arazisi olarak ürün yetiştirilmektedir. Deprem sonrası tarlayı konteyner kent yapacağız diye betonla doldurup kullanılamaz hale getirip ekilip biçilemez hale getirdiniz. (Çevre ve şehircilik + İçişleri Bakanlıgı + Elazığ Belediyesi ve Valilik) şimdide buralar belediyenin oldu diye hava atmayın. Tarım arazisine coktunuz üzerine Villa projesi yapıp zengin kesime satacaksiniz. Rantiniz her yerden görünüyor... görmeyen görmezden gelmesi içinde Asasagidemirtaş köyünü Mahalle yaptınız.

Kelime oyunları ile haklı olmazsın başkan
Kelime oyunları ile haklı olmazsın başkan @Elazığlı - 2 yıl Önce

Gelmiş geçmiş elazığ ın en başarısız başkanı olabilirsin sayın başkan . Sayende bu şehir yaşanmaz bir hal alıyor yolları daraltıyorsun kaldırımlara bina yaptırıyorsun , yolları daralttığı gibi geri çekmeleri de iptal ediyor. Merkez mahaleler bu başkan sayesinde çingene suriyeli ve afganlar dışında kimsenin yaşamayacağı suç oranları yüksek berbat mahalelere dönüşecek. Park sorunu olan , yolları dar olan , okul alanı olmayan , bu mahaleler elazığı yaşanmaz bir hale getirecek ve bu bu başkanın eseri olacak . Başka başkan döneminde bu deprem olsaydı yüzyılın fırsatı olarak değerlendirilirdi. Yazık bu şehre yazık , satmadık arsa bırakmadılar yerleşim yerlerinde dağın başında daha satmadığımız arsalarımız var diye geçiştiriyor. O zaman bu mantıkla sorasrım niye üniveriste mahalesinde okul alanı yok neden park yok çünkü bu başkan gibileri sattı da o yüzden şimdi ağlıyor o mahaleler çocuklarımız nasıl uzak okula gidecek diye. Kamu hizmeti için ayrılan arsaların satışına karşıyım , karşı olmaya devam edeceğim. Çayda çıra da bile her yeri sattılar okul park alanı sosyal tesis alanı kalmadı . Yazık değil mi bu şehre. Bilinçli mahaleler yerinde olsam muhtarla anlaşır gider park alanı ilan edilen yerlere ağaç dikerim yoksa satarlar acımazlar valla . Gizli saklı parkeyle etrafını sarıp 3-5 ağaç dikmek lazım yoksa acımaz satarlar valla. Merkez mahalelerde hiç otopark ve park alanları yok neden çükü sattıllar .. ilerde tüm mahaleler böyle olabilir. Yada ataşehirde okul arsası veya okul falan yok çünkü planlanmamış yada satılmış... daha da satarlar bence . En kolay belediyecilik sat arsayı gelsin paralar isterse hiç yol park okul alanı kalmasın. Kendileri en lüks yerde yaşarlar zaten umurların da mı ki....

Kral 23
Kral 23 - 2 yıl Önce

Şehircilik.yok.hizmet yok kandırmaya devam edin

........ bos zırıltı
........ bos zırıltı @Kral 23 - 2 yıl Önce

Ne boş zırıltısın lan sen . Evet yıllarca boş ideoloji uğruna bu şehiri yakanlar simdi sokaklar dar park yok evler geri çekilmiyor diye vırlıyor . Iyide adama sormazlarmı grri cekilmek istenmigorsa belediye kimoe mahkemelik? Adam tv de bas bas bagırdı geri çekislin istedik şu an mahkemeye verildik sonucu bekliyoruz dedi. Etrafinda yanında onde yeni bina olabilir ama biz hasarlı evleri eski binaları geri cekecegiz dedi simdiye göre degil 20 sene sonrasına göre şehiri planlayacagız dedi ama hala burda boş yorum yapanlar hele seninki zekada problemli ne dedigi ne yazdıgı belli olmayan bir hukümet düsmanları varki Allah sizden uzak eylesin bu sehire varliğiniz zarar . Keske göc etseniz bu sehir temiz hava alsa .bu sehir son yılllarda nitelik göç verip niteliksiz göç alıyor siz nerden göc ettiniz bizim memelkete ?

........ bos zırıltı
........ bos zırıltı @Kral 23 - 2 yıl Önce

Ne boş zırıltısın lan sen . Evet yıllarca boş ideoloji uğruna bu şehiri yakanlar simdi sokaklar dar park yok evler geri çekilmiyor diye vırlıyor . Iyide adama sormazlarmı grri cekilmek istenmigorsa belediye kimoe mahkemelik? Adam tv de bas bas bagırdı geri çekislin istedik şu an mahkemeye verildik sonucu bekliyoruz dedi. Etrafinda yanında onde yeni bina olabilir ama biz hasarlı evleri eski binaları geri cekecegiz dedi simdiye göre degil 20 sene sonrasına göre şehiri planlayacagız dedi ama hala burda boş yorum yapanlar hele seninki zekada problemli ne dedigi ne yazdıgı belli olmayan bir hukümet düsmanları varki Allah sizden uzak eylesin bu sehire varliğiniz zarar . Keske göc etseniz bu sehir temiz hava alsa .bu sehir son yılllarda nitelik göç verip niteliksiz göç alıyor siz nerden göc ettiniz bizim memelkete ?

Emin ol babası yönetse çok daha iyi yönetir
Emin ol babası yönetse çok daha iyi yönetir @Kral 23 - 2 yıl Önce

Emin ol babası yönetse veya o koltuk boş kalsa bu şehir daha yaşanılır olut boş koltuk olsa kimse yolları daraltamaz imara uyulur kimse parkları okul alanlarını sosyal alanlarını satamaz. Bu başkan bu şehre zararlıdır artık bence rica etsek cumhurbaşkanı melih gökçeki görevden aldığı gibi almaz mı acaba görevden .... sene olmuş 2021 halen 50 cm kaldırım 3-5 metrelik yollara mahkum ediyor bu şehri yazık günah değil mi ya . Merkez mahaleler zaten rezalrt şuan yol ve kaldırım konusunda başkan efendi habire geri çekmeleri iptal ediyor kaldırımlara bina diyor . Şehrin 50-60 yılını çalıyor... yazık bu şehre yazık 3-5 oy için değer mi şehrin geleceğini satmaya....

Baban yönetsin diyen arkadaş
Baban yönetsin diyen arkadaş @Kral 23 - 2 yıl Önce

Şehir yöneticisi olmaya gerek yok yanıbaşımızdaki Diyarbakır ın Malatya nın sokak ve caddelerine bakarsan görürsün

----
---- @Kral 23 - 2 yıl Önce

Kelime seçimi, vurgulamaları, cümleleri, dünya görüşü, ufku her şeyi anlatıyor: "Babannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn yönetsinnnnnnnnnnnnnnnnnn, namköyleeeeeeeeeeeeeeey. Biy ideoloji uğyunaaaaaaaaaaaaaaaaa"

Baban yönetsin
Baban yönetsin @Kral 23 - 2 yıl Önce

Hepiniz birden şehir yoneticisi planlamacısı oldunuz .niye 1 ayda çöpleri alinmadigi behcet susmaz donemini söylemiyorsunuz? Niye mehmet agar yuzunden basimiza bela edip bir dönem elazigi 50 sene daha geriye götüren selmanaoglunu söylemiyorsunuz ? Allahtan ak partiye gectide devlet destegi ile 1 donem nefes aldık. Sen hukumetten belediye baskani secmeseydi o zman deprmede elazigin hala enkazdan ceset cikaridigini görürdün . Akli olan hukumetin belediye başkanini secer bak malatyaya yillardir hep ileri ama biz yillarca idrleoloji ugruna bakkal köye döndük .belediye yapamassa hukumet kulagini ceker ama şahin baskan da belediye baskani potansiyeli var görmeyen ya köŕ ya nankördür

Yedi ceddin
Yedi ceddin - 2 yıl Önce

Hırsız… şehirde ne yaptığınızı biliyoruz ailecek..!

Yeni Moda YAKIN KÖYLER
Yeni Moda YAKIN KÖYLER - 2 yıl Önce

Yakın köyler, özelliklede rant alanı yüksek olan köyler hizmet gelecek algısıyla köylü ikna edlip referandum yoluyla mahalle yapılarak bu köylerde ki mera ve ortak araziler belediyeye geçmektedir. Bu şekilde rant ve vurgunun yolu açılmaktadır.

Ffff
Ffff @Yeni Moda YAKIN KÖYLER - 2 yıl Önce

Yanlış söyledin kardeş mera ve hazine arazilerinden sorumlu milletvekilimiz Metin bulut a geçecek

Söz erkek işidir.
Söz erkek işidir. - 2 yıl Önce

Birileri abdullahpaşada söz vermişti.

Ramazan
Ramazan - 2 yıl Önce

Başkan sen işin bilirsin

Zaza
Zaza - 2 yıl Önce

Başkan senden çocuklar için köye küçük bir park istedik sende hava attın adımızı madımızı aldı sözüm ona falan kişiye talimat verdirdin.Hani nerde park. Bumu senin oy aldığın vatandaşlara verdiğin değer bumu başkan sözü teeee

süper mario
süper mario - 2 yıl Önce

https://www.memurlar.net/haber/988730/denize-kiyisi-olmayan-ilde-balik-festivali-duzenlendi.html b tür haberleri yayınlayın ki gurur duyduğunuz keban barajı da bir anlam teşkil etsin.


SIRADAKİ HABER

banner137