Başkan Şerifoğulları, Yeni Terminal Binası İnşa Çalışmalarını İnceledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, inşa çalışmaları devam eden Şehirler Arası Otobüs Terminali'nde incelemelerde bulundu.

Başkan Şerifoğulları, Yeni Terminal Binası İnşa Çalışmalarını İnceledi

Mevcut haliyle şehrin ihtiyacına cevap veremeyen şehirler arası otobüs terminal binası, şehrin gelecek vizyonuna değer katacak bir konseptle inşa ediliyor.

Güney Çevre Yolu üzerinde inşasına başlanan yeni otobüs terminal binası; 8.348 metrekare kapalı alana, 6.556 metrekare yarı açık alana sahip olacak.

Terminal binası bünyesinde; 42 adet bilet gişesi, 18 adet dükkân, 2 adet restoran-kafe, büfe, mescitler, şoför dinlenme odaları, çocuk oyun alanları ve 49 adet peron yer alacak.

Başkan Şerifoğulları, terminal binası inşa çalışmalarına ilişkin incelemelerinin ardından Harput’ta bulunan ve restorasyon çalışmaları devam eden Hoca Hasan Hamamı’nda incelemelerde bulundu.

ÇALIŞMALAR SON AŞAMAYA GELDİ

Elazığ Belediyesi KUDEB birimi tarafından tarihi yapılara yönelik restorasyon çalışmaları kapsamında restorasyonuna başlanan Hoca Hasan Hamamı’nda çalışmalar son aşamaya geldi.

Anadolu medeniyetinin en önemli kavşaklarından biri olan kadim şehir Harput’ta Osmanlı mimarisine uygun olarak 1634’lü yıllarda inşa edilen Hoca Hasan Hamamı’nda, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından iç tefrişat çalışmalarına geçilerek, tarihi yapı Hamam Müzesi olarak şehir turizmine kazandırılacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Gakgo
Gakgo - 7 ay Önce

Başkan yardımcısı Sabahattin bey bence başkan yardımcıları arasında en temiz dürüst menfaati olmayan tek derdi Elazığ olan adaletli herkese aynı mesafede yaklaşan biri Rabb'im nice hizmetler etmeyi nasip etsin

Ceza
Ceza - 7 ay Önce

Çevre yolu kısa sürede yapılaşma içinde kalacak bu adamlar ileriyi görmüyor mu ışıklı kavşak yapacağınıza köprülü kavşaklari yapmak aklınıza gelmez iş işten geçer orduevi istasyon caddesindekiler gibi ucubelere milletin parasını harcarsınız iş bilmezler yığini

İmar Uygulamasının Gölgelediği Projelerden Biri
İmar Uygulamasının Gölgelediği Projelerden Biri - 7 ay Önce

Binalar yapılıyor. Otopark yok hatta otoparkı olan sitelerde kentsel dönüşüm adı altında otoparka da bina yapılıyor. Acaba bu terminalde otobüsler de harekaet saatleri dışında sokaklaramı park edecek

.
. - 7 ay Önce

devrim yapmak lazım elazığ a sosyalizm i kurmak lazım elazığ a

İkaz
İkaz - 7 ay Önce

İşte bu senin eserin olarak anılacak bir tesis, Başkan .Bunun dışında bir iki kültür ve sosyal tesis de var .Zaman kısaldı,bu gibi tesisleri artirman lazım..Aman ha aman altyapıya girme ne sen ne de parti kalır Gakgo' .Her taraf kazılarsa iki üç yıl milleti kendine düşman edersin.Dikkat.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109