Başkan Şerifoğulları: Yılların Problemiydi Çözüme Kavuşturduk

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehir genelinde yapımı devam eden belediye çalışmalarını yerinde görmek üzere inceleme gezisinde bulundu.

Başkan Şerifoğulları: Yılların Problemiydi Çözüme Kavuşturduk

Bu kapsamda belediye ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar neticesinde Ulukent Mahallesi’nden başlayıp Salıbaba Mahallesi’ne kadar devam eden ve Ulukent, Doğukent, Sanayi, Salıbaba ve Kırklar Mahalleleri olmak üzere beş mahalleyi kapsayan "Kanal Boyu Çevre Düzenleme ve Park Yapım İşi" çalışmalarını inceledi.

Alanda gerçekleştirilen yeşillendirme ve ağaç dikim çalışmalarını kontrol eden Başkan Şerifoğulları, vatandaşlar tarafından uzun yıllar problem olarak gösterilen kanal boyu ve çevresinin yepyeni bir görünüme büründürüldüğünü ve şehrin doğu mahallelerine önemli bir prestij kazandıracağını kaydetti.

ŞERİFOĞULLARI: YIL SONUNDA HİZMETE SUNULACAK

Mahalle sakinleri başta olmak üzere vatandaşlar tarafından beğeni toplayan yeni yeşil alanın bu yılın sonunda hizmete sunulacağını kaydeden Başkan Şerifoğulları, “Uzun yıllar problem yaratan ve şehrimizin vizyonuna yakışmayan kanalı kapatma işlemlerinin ardından toplamda 67.136 metrekarelik bir alanda gerçekleştirdiğimiz iki şeritli yol, çevre düzenleme ve park yapım çalışmalarımız devam ediyor. Bir yandan dekoratif aydınlatma çalışmalarıyla estetik bir görünüm kazandıracağımız alanda bir yandan da bisiklet ve yürüyüş yolları, oturma alanları, çocuk oyun grupları, basketbol ve futbol sahaları, kondisyon istasyonu, EPDM kauçuk zemin serim çalışmaları ve otopark yapım işlemlerimiz devam ediyor. Vatandaşların aileleri ve çocuklarıyla birlikte nefes alabilecekleri yeni yaşam alanımızı, bu yılın sonunda tamamlayarak hizmete sunmayı hedefliyoruz. Her şeyin en iyisini hak eden hemşerilerime yapmış olduğumuz yeni yaşam alanının şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. ” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kuyucu samet
Kuyucu samet - 6 gün Önce

Spor müdürü Kuyucu Samet’ten uzak dur başkan, senin de kuyunu kazar bak başkan olur!

Adam
Adam - 6 gün Önce

20 yıllık problemdi gerçekten ak parti çalışmı diyiler bide öncekiler varsa ülkeyi perişan ettiler varol başganım

P.
P. @Adam - 6 gün Önce

Durun daha yeni iktidara geldiler, sadece 20 yıl oldu zaten.

Yağcı Tefo
Yağcı Tefo @Adam - 6 gün Önce

Yalanmı diyiler keko çalışmiler he valla şu demirden elektürük direklerini bile 29 senede kaldıramamışsın begenmediğin Mısır bile beş sene de sıfırdan yeni kahire kurdu he valla a haber sienen de göstermiki göresin he valla

Başkan
Başkan - 6 gün Önce

Beyaz gömlekli irfani yanında tutma gözleri oynuyo nerde imar varsa rüşvet alam diye

Serkan
Serkan - 6 gün Önce

Sayın başkanım yeni mahalle Berk sokağı tozdan geçilmiyor 1,5 aydır evler tozun içinde defalarca beyaz masayı aramanıza rağmen ilgilenen olmadı bu yer altı elektrik çeken firma 1,5 aydır mahalleyi bize zindan etti bunları denetleyen yokmu.

Mehmet Karakaya
Mehmet Karakaya - 6 gün Önce

Yılların sorunu bunu. Su sorununu çözseniz

Yavuz
Yavuz - 6 gün Önce

İki yıldır pandemiden dolayı köydeki çocuklar için köye küçük bir park istedim. Hemen gerekli yerlere bildirin yapılsın dedi yanındaki yaverine. Üzerinden 5 ay geçti. Ne park yapıldı ne arayan ne soran. Saol başkan canın sağolsun

Elzğlı zaza
Elzğlı zaza - 6 gün Önce

MasAllah ne kadar büyük bir sorunu çözmüş helal olsun Elazığın en büyük sorunuydu gerçekten artık sorunlarımiz bitti.

Susuz
Susuz - 6 gün Önce

Teknolojinin çağ atladığı bir zamanda susuzluk çekmemiz yılların sorunu olacak gibi gözüküyor..


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109