Başkan Türkoğlu; “Ziyaddin Akgüneş camiamızdan özür dilemeli”

Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu, Urfa Sıra Gecesi etkinliği düzenlememiz nedeniyle açıklamalarda bulunan Elazığ -Harput Folklor Turizm Derneği Genel Başkanı Ziyaddin Akgüneş’e tepki göstererek “Akgüneş’in yaptığı açıklama kendisine ve temsil ettiği derneğe yakışmamıştır. Camiamızdan özür dilemeli” dedi.

Başkan Türkoğlu; “Ziyaddin Akgüneş camiamızdan özür dilemeli”

Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası tarafından düzenlenecek olan Urfa Sıra Gecesi etkinliği “Neden Kürsü Başı değil de Urfa Sıra Gecesi düzenleniyor?” diye tepki almıştı.

Bir tepkide Elazığ -Harput Folklor Turizm Derneği Genel Başkanı Ziyaddin Akgüneş’ten gelmişti.

Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu, Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası tarafından düzenlenecek olan Urfa Sıra Gecesi etkinliği ile ilgili açıklama yapan Elazığ -Harput Folklor Turizm Derneği Genel Başkanı Ziyaddin Akgüneş’e tepki gösterdi.

Başkan Türkoğlu, Başkan Ziyaddin Akgüneş’i kendilerinden özür dilemeye davet etti.

TÜRKOĞLU: “KÜLTÜRÜMÜZÜ BU ŞEKİLDE NE SEVDİREBİLİRİZ NEDE BİR ADIM İLERİYE TAŞIYABİLİRİZ”

Başkan Türkoğlu yaptığı açıklamada, “Elazığ -Harput Folklor Turizm Derneği Genel Başkanı Ziyaddin Akgüneş, yapacağımız sıra gecesi hakkında organizasyonun içeriğini bilmeden yapmış olduğu gerek sosyal medya hesabı gerek ilimizin bazı basın kuruluşlarına verdiği demeçlerde kendisine ve temsil ettiği derneğe yakışmamıştır. Biz Elazığ’da mesleğini yürüten sayıları hafife alınmayacak meslek kuruluşunun temsilcileriyiz. Kullandığı üslup bizleri ve üyelerimizi üzmüştür. Odamızın düzenlediği organizasyona sponsor olan firmaların yanlarında getirdiği sıra gecesi ekibi misafirlerimizdir. Tek kuruş ücret ödenmemiştir. Kaldı ki insanların tercihleri ne olursa olsun kimsenin kimseye hakaret etme yetkisi yoktur. Kültürümüzü bu şekilde ne sevdirebiliriz nede bir adım ileriye taşıyabiliriz. Ziyaddin beyi tüm camiamızdan özür dilemeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

ÇELİK: “ÖZRÜNÜ BEKLİYOR VE KINIYORUZ”

Öte yandan konu ile ilgili açıklama yapan Anadolu Berber Kuaför ve Güzellik Uzmanları Derneği Genel Sekreter ve Basın Danışmanı Ali İhsan Çelik, “EFTUD Başkanı Ziyaddin Akgüneş’in odamız ve başkanımız Nizamettin Bey hakkındaki yakışık olmayan üslubunu Anadolu Kuaförler Derneği olarak odamız ve meslektaşlarımızdan özrünü bekliyor ve kınıyoruz. Büyük bir camianın temsilcisi olan oda ve başkanımızın Anadolu Kuaförler Derneği olarak her zaman yanındayız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 13:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığ23
Elazığ23 - 1 hafta Önce

Asıl senin kültürün başkenti olan elazığdan özür dilemen gerekli kabul edilecek gibi değil halen urfa sıra gecelerini savunuyorsun şansınız o başkanlığı bırakmalı istifa edin

Burhanettin
Burhanettin - 1 hafta Önce

Traşlar Urfa usulü mü?

adasfs
adasfs - 1 hafta Önce

çapsız insanlarla Elazığ gündemi meşgul ediliyor boşbeleş mütayitler de bu işin içinde

Ventilci
Ventilci - 1 hafta Önce

Tombalacı nizo önce iki kelimeyi bir araya getirmeyi öğren çapsız takımı

Kebir
Kebir @Ventilci - 1 hafta Önce

Ne günlere kaldık,dünya nereye gidiyor,biz bir berber cahilin saçmalığıni gündem ediyoruz.

Elazigdan
Elazigdan - 1 hafta Önce

Bir cacık olmaz yiyin birbirinizi

Mustafa
Mustafa - 1 hafta Önce

Harput müziğinin en şaşalı günlerinde rakı masalarına meze yaparsanız olacağı budur.kimse kusura bakmasın bunu kimse ama kimse inkar edemez.düğün kına gecelerinde rakılara meze yaptınız.şimdide kalkmışsın diyırsinki harput müziği hadi oradan bıraktınızmı öyle müzikleri

Sivriceli
Sivriceli - 1 hafta Önce

La sende de ne sponsor varmış gardaş. Bende inandım . Aslında şu odaların hepsini kapatacaksın. Gereksiz şeyler para tuzağı. Bende Elazığ Harput Folklor derneğine destek veriyorum ve seni kendi kültürüne değilde Urfaya değer verdiğin içinde kınıyorum. SPONSORMUŞ HADİ ORDAN.......

Mehmet
Mehmet - 1 hafta Önce

He gardaş elazığın her sorununu çözdüz sıra geldi urfa geçesi mi kürsü başımı deyisiz hee.vahh vahh ne büyük ilim irfan sahabısız yav..urfa gecesi olsa nolur elazığ kürsü başı olsa nolurr.şekil yapmayı bırakın..değirmen getmiş siz şakşakının peşindesiz yaavv..elazığ sanayisi nerde istihdamı nerde gayri safi milli hasılası nerde geliri nerde.işşsizlik ne durumda üniverstede ilim de bilimde nerdeyiz salgında nerdeyiz aşılamada nerdeyiz.belediyecilikte neredeyiz alt ve üst yapımız nee..Allah aşkına şu siyasetçilerimizin halı ahvali nedir hele bunu bi tartışın konuşun çözüm bulun.kuraklık ta ilk sıradayız topraklarımız mahsüllerimiz çoraklaştı..dağlar çıplak hani ormanlarımız sivricede turizm cipte termali canlandırdınızmı turizm burdan ne durumdaa..boş beleş işleri gündeme taşımayın.bugün urfa gecesi yapar yarın da kürsü başı nolmuş gardaş hepsi de bizim değil mi..heer boyayı boyadık şimdi fıstığı yeşili mi kaldı..


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109