Başkan Ülgen, Milletvekili Balık’tan İlçeye Yüksekokul İstedi

Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen ilçede neden bir yüksekokul olmasın talebini AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık’a iletti.

Başkan Ülgen, Milletvekili Balık’tan İlçeye Yüksekokul İstedi

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık Palu kültür ve dayanışma derneği üyeleri ile bir araya geldi.

Palu-Der Başkanı Fadıl Ülgen, Milletvekili Balık’tan ilçeye meslek yüksekokulu kazandırılması için destek istedi.

Başkan Ülgen, “Henüz süreç bitmedi. Hala YÖK Genel kuruluna açılması noktasında kararlar gelmedi. Bu ay ya da aralık ayı içerisinde aldığımız bilgilere göre geleceği bize ifade ediliyor. Bu nedenle bunu gündemimize alıp YÖK başkanından randevu almanız gelecek olan milletvekillerine de bizleri de haberdar ederseniz YÖK başkanı ile görüşme yapıp talebimizi sizinle beraber ve sizlerin desteğiyle iletmek istiyoruz” dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık’ta Başkan Ülgenin ilçeye yüksekokul istemesi talebine cevap vererek, ilçenin bir yüksekokula kavuşması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

BALIK: TALEP ÇOK HAKLI BİR TALEP

Milletvekili Balık, “Başkanım bir yüksek okuldan bahsetti. Cumhurbaşkanımız Türkiye’de üniversitesiz şehir kalmayacak dediğinde bize hayal ediyor demişlerdi ancak bugün görüyoruz ki Türkiye’nin bütün illerinde çok iyi donanımlı üniversitelerimiz var artık çocuklarımız kendi şehirlerinden uzağa gitmeden ailelerinin yanında ya da istedikleri herhangi bir şehirde çok rahatlıkla okuyabiliyorlar. Pandemi sonrasında yurtlar ile ilgili çok küçük bir sıkıntımız olmuştu. Bu yıl itibariyle bu sorunu da tamamen çözdük. Elazığ’da yüzde yüz öğrencilerimizi yurtlarımıza yerleştirdik. Talep çok haklı bir talep. İlçelerin gelişiminde, hareketlenmesinde, ekonominin artmasındaki sebeplerinden biridir. Başkanımız ve rektörümüz ile birlikte gerekli çalışmaları yapıyoruz. YÖK Başkanı ile en kısa zamanda randevu alır görüşürüz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109