Başkan Uslu: Ağın'a TYP İstihdamı Yapılmaması Çok Çirkin

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün TYP alımlarında Ağın’a kontenjan verilmemesine tepki gösterdi. Uslu, “Planlamayı yapan yetkililere ilçem ve hemşehrilerim adına hakkımızı helal etmediğimizin bilinmesini isteriz” dedi.

Başkan Uslu: Ağın'a TYP İstihdamı Yapılmaması Çok Çirkin

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü geçtiğimiz gün Elazığ merkez ve ilçelerde TYP kapsamında 205 işçi alacağını duyurmuştu.

Bunun üzerine Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu alım yapılacak ilçeler arasında Ağın’a kontenjan açılmamasını eleştirdi.

Başkan Uslu, “Ağın Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve hemşehrilerimizin acil ihtiyacı varken Ağın'a TYP Personeli istihdamı yapılmaması çok çirkin!! Planlamayı yapan yetkililere ilçem ve hemşehrilerim adına hakkımızı helal etmediğimizin bilinmesini isterim. Listede Ağın, Keban ve Sivrice ilçelerinin Milli Eğitimi’ne istihdam yapılmamış ancak Keban Belediyesi’ne 15 kişi ile katkıda bulunulmuş. İhtiyaç halinde Keban Belediyesi’nin Milli Eğitimi destekleyeceğine inancımız tamdır” dedi.

Başkan Uslu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İl Milli Eğitim Müdürü’ne soruyorum. Ağın’a kininiz ve gareziniz nedir? Ağın ve Sivrice Elazığ’ın ilçesi değil mi?”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ağın, keban, baskil, maden
Ağın, keban, baskil, maden - 1 hafta Önce

Bu ilçeler hep en az herşeyde pwy wlan ya da hiç almayan ilçeler. Biraz şey varsa bu ilçe mensupları gerekeni yaparlar. Yıllwrdır bu ilçeler üvey evlat, Elazığ bir ilçeden ibaret değildir.

Koltuk sevdası
Koltuk sevdası - 1 hafta Önce

Millie eğitim müdürünün umurunda mi. Kurum binası yok. Öğretmen evi yok. Okullar ortada yok. Öğrenciler de olmasaydı iyi olurdu. Hangi kurumun kaç personele ihtiyacı var Umrunda mı Koltuğu Gülmez tepesine koysan gidip oturur. Koltuk sevdası bu olmalı

SIRADAKİ HABER

banner103