Başkan Yanılmaz: Cumhurbaşkanımızın Elini Güçlendirmek İçin Oylarımız AK Parti’ye

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Elazığ Şubesi’ni ziyaret etti.

Başkan Yanılmaz: Cumhurbaşkanımızın Elini Güçlendirmek İçin Oylarımız AK Parti’ye

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 15 Temmuz’un şanlı ruhunu nesiller boyu devam ettirmek ve bu konuda sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları hakkında istişarelerde bulunmak üzere 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Elazığ Şubesi’ni ziyaret etti.

Başkan Yanılmaz’ı MİDDER İl Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda belediye meclis üyesi Hasan Üstündağ ve dernek üyeleri karşıladı.

Ziyarette konuşan Üstündağ, Başkan Yanılmaz’ın derneğin kuruluş aşamasından itibaren bütün imkânları sağladığını ve dernek olarak kendilerine çok teşekkür ettiklerini ifade etti.

YANILMAZ: BİZ MAZLUM’DAN YANA ZALİMİN KARŞISINDAYIZ

Sözlerine 15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin bir takım açıklamalar yaparak başlayan ve olay günü yaşananları hatırlatarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve halkımızın gösterdiği destansı mücadeleye övgü yağdıran Başkan Yanılmaz, “Biz Mazlum’dan yana zalimin karşısındayız. Vatanımızdan yana vatan düşmanlarının karşısındayız. Karşısında olduğumuz insanların kimliğine ve gücüne bakmayız. Zalim ve hain ne kadar güçlü olursa olsun bu vatanı bölmek parçalamak isteyenler bütün güçlerin üzerinde bir güç olan Allah'ın gücüne inandığımızı bilsinler. 15 Temmuz 2016 yılında yapılan hain kalkışma ve bu ülkeyi bölüp parçalamaya niyetlenmiş olanlar yapmış oldukları bu eylemin yenilir yutulur bir durum olmadığının farkında olduğumuzu bilsinler. Bu millet 80 milyon olarak Cumhurbaşkanımızın önderliğinde sokaklara, meydanlara, havaalanlarına çıktılar ve bu ülkeyi bölmek isteyenlere karşı, askeri darbelere, silahlara karşı sivil iradeyi hâkim kıldılar”dedi.

YANILMAZ: CUMHURBAŞKANIMIZA VATANDAŞLARIN GÜVENİ SONSUZDUR

Başkan Yanılmaz, “İnsanlar kendi iradeleriyle tekrar kendi yönetimlerini, huzurlarını tahsis ettiler. Cumhurbaşkanımıza vatandaşların güveni sonsuzdur. Ölümü göze alamayan milletin adamı olamaz. Sonuçta insanları sokağa çağırdığında bir halaya bir düğüne çağırmıyor silahların gölgesine çağırıyor. Kendisi risk alamayan insanlar başkalarını riske süremezler. Bu açıdan Sayın Cumhurbaşkanımız biz kefenlerimizi giyerek bu yola çıktık derken o riski aldı ve ne kadar samimi olduğunu da ortaya koydu. Bu açıdan Cumhurbaşkanımızı o gün olduğu gibi bundan sonrada yalnız bırakmayacağız. AK Parti’ye vereceğimiz her oy Cumhurbaşkanımızın elini daha çok güçlendirecek. Bu bilinçle hareket etmeliyiz”diye kaydetti.

HABER: KEVSER ÖZ

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 16:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER