Başkan Yanılmaz, Paris'te Hemşerilerimizle Buluştu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Paris'te yaşayan hemşerilerimizle bir araya geldi.

Başkan Yanılmaz, Paris'te Hemşerilerimizle Buluştu

Harput'un UNESCO listesine girmesi için Paris'te yapılacak tanıtım toplantısına katılmak üzere Fransa'nın başkenti Paris'e giden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, toplantılara devam ediyor. 

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, bu kapsamda Paris'te yaşan gurbetçi vatandaşlarla bir araya geldi. 

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, “hayır çarşısı yaptık veren el alan eli bilmiyor. Elazığ’da 3 yıl boyunca yardım paketi dağıtmadık. İnsanları verdiğimize mahkum etmedik. Hayır çarşısı onların kendi ihtiyaçlarını ve kendi arzularının karşısında alacakları şeyleri aldıkları yerdir” dedi.

Başkan Yanılmaz, "Elazığ’da bir hayvan hastanesi kurduk. Evinde kedi besleyen bir hemşerimiz diyelim ki 15 gün Paris’e geldi. Paris’e gelirken, kedisini yaptığımız otele getirip bırakıyor. Biz kediye bakıyoruz. 3 şeye sahip çıkamayan birşeye sahip çıkamaz. Bunlardan birisi hayvanlardır. İkincisi yeşildir. Ağaçlardır. Üçüncüsü cenazelerdir. Hayvanlar, ağaçlar ve vefat etmiş insanlar. Üçününde anlatacak dili yoktur. Onlara biz merhamet etmeliyiz. Biz sahip çıkmalıyız.  2015 yılından itibaren Elazığ’da bütün cenazeleri ücretsiz yaptık. Cenazesi olan bir vatandaşımız bizi aradığında ekibimiz gidip tüm görevleri yerine getiriyor. Cenaze sahibi 5 kuruş dahi ödemiyor” ifadelerini kullandı.

Elazığ'da çok şeyin değiştiğini belirten Başkan Yanılmaz, "Burada oturduğunuzda bilin ki Elazığ’da çok şey değişiyor. İçme suyunda indirim yapan tek belediyeyiz. Atık su bedelini yüzde 50 oranında indirdik. Ayrıca endeks okumalarında ücret ödeniyordu. Bunu tamamen kaldırdık. Bütün belediyelerin başının belası çöptür. Göreve geldiğimizin hemen akabinde çöpten enerji üretme projesini yaptık bitirdik. Aralık ayından itibaren 10 bin konuta yetecek elektriği alıyoruz. Elazığ Belediyesi’nin cebinden para çıkmadı. Yap işlet devret modeliyle yaptık" dedi. 

Başkan Yanılmaz, “Elazığ yapılan hizmetlerle çok farklı alana gidiyor. Sizlerden bekletimiz. Elbette Paris’tesiniz Elazığ’dan buraya geldiniz. Burada zor şartlar altında bulunduğunuzu biliyorum. Öncelikle ülkenizin buradaki en iyi temsilcilerisiniz. Sizlere teşekkür ediyorum. Sizler buradayken bizim başımız dik anlımız ak. İnanıyorum ki ülkemizi en iyi şekilde burada temsil ediyorsunuz.  15 Temmuz gibi aşalık bir darbe girişimiyle karşılaştık. Ben o gece Ankara’daydım. Uçakların alçak uçuşunu en yakından hissettim. Bu bir darbe girişimi değildi. Bu kardeşi kardeşe düşman eden Türkiye’yi bölge girişimiydi. Ama Cumhurbaşkanımızın duruşu vatandaşlarımızın darbeye karşı dik duruşları elhamdülillah bu günlere geldik. 16 Nisan’da bir halk oylaması yaptık. Elazığ tarihi bir oy vererek önemli derece elde etti. Biz halk oylamasını sadece Türkiye’de yapmadık buralarda siz hissetiniz. Biz bir baktık ki bütün 7 düvel birleşmiş Türkiye’de evet oyu çıkmasın diye mücadele ediyorlar. Fransa’da yüzde 63 civarında bir evet oyu çıktı. Bütün baskılara rağmen evet oylarını en yüksek oranda verdiler. Şimdi yeni bir sürece girdik daha hızlı kararların alınacağı sürece girdik. Elazığ’ın gelişmesi için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk. Kim Elazığ'da yatırım yapmak isterse Elazığ Belediyesi onun çözüm ortağıdır. Her türlü engeli kaldırmak için sizinle birlikte çalışacağız. Sizin çözüm ortağınız olacağız. Önünüzdeki engelleri kaldırmada sizlere destek vereceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 01:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137