Başkan Yanılmaz: Umutla Bakmamızı Sağlayan Sizlerin Varlığıdır

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Elazığ Belediyesi’nde çalışan bayan personeller ile belediye tarafından hizmete sunulan Kadın Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederek kadınlar ile hasbihal etti.

Başkan Yanılmaz: Umutla Bakmamızı Sağlayan Sizlerin Varlığıdır

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Elazığ Belediyesi’nde çalışan bayan personeller ile belediye tarafından hizmete sunulan Kadın Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti.

YANILMAZ: UMUTLA BAKMAMIZI SAĞLAYAN SİZLERİN VARLIĞIDIR

İlk olarak Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleşen buluşmada belediye bayan personelleri ile bir araya gelen Yanılmaz, “Bugünün amacı toplumda farkındalık oluşturmaktır. Biz yılın 365 günü kadınlarımızın değerini bilen bir toplumuz. Emeklerinizle, sevginizle ve azminizle geleceğin umudunu yeşertip yarınlara umutla bakmamızı sağlayan sizlerin varlığıdır” dedi.

YANILMAZ: KENDİMİZE GÖREV KABUL EDİYORUZ

Başkan Yanılmaz, “Bizim kadınlarımız tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelesinde, daima ön saflarda yer almışlardır. Toplumumuzun mimarları olarak, geleceğimize yön veren kadınlarımızın bu özel gününü kutluyorum. Kadınlarımız ailenin temel taşıdır. Sağlıklı bireyler ve güçlü bir toplum kadınlarımızın ellerinde şekilleniyor. Bir toplumda kadın ne kadar güçlü olursa, o toplum da o kadar güçlü olacaktır. Biz her çalışmamızda kadınlarımızı önceliyor, bu noktada atılması gereken adımları kendimize görev kabul ediyoruz” dedi.

“Mutlu Kadın, Mutlu Toplum, Değişen Elazığ’a Kadın Eli” sloganıyla açılan ve kadınların sosyal ve ekonomik anlamda gelişimlerine büyük katkı sağlayan Kadın Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden Yanılmaz’ı merkezdeki hanımlar karşıladı.

Bayanlarla tek tek sohbet eden Yanılmaz, kadınların sadece 8 Mart’ta değil her gün değerli olduklarını aktardı.

Kadın, genç kız ve çocuk, beden ve ruh sağlığını korumak, sosyal kültürel gelişimlerini desteklemek, ilgi alanları doğrultusunda eğitilmelerini sağlamak, beceri kazandırmak ve geleceğe hazırlamak amacıyla hizmete sunduklarını Kadın Yaşam Merkez’nin, görev anlayışlarında bayanlara verilen önemin bir yansıması olarak görülmesi gerektiğini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 18:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109