Başkan Yardımcısı Şahin: Okul Kantinlerinde Sabit Fiyat Uygulanması Çağrımızı Yeniliyoruz

DEVA Partisi Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Şahin, Elazığ’daki okul kantinlerinde sabit fiyat uygulanması çağrısını yineledi

Başkan Yardımcısı Şahin: Okul Kantinlerinde Sabit Fiyat Uygulanması Çağrımızı Yeniliyoruz

Deva Partisi Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Şahin, Elazığ’da okul kantinlerinde fiyatların sabitlenmesi için çağrı da bulunduklarını fakat geçen 2 haftalık süreç içerisinde konu ile alakalı olarak herhangi bir dönüş alınamadığını ifade etti.

ŞAHİN: OKUL KANTİNLERİNDE SABİT FİYAT UYGULANMASI ÇAĞRIMIZI YENİLİYORUZ

Şahin açıklamasında, “Bizim talebimiz siyasi bir beklenti ile değil tamamen çocuklarımızın mutluluğuna katkı sağlamak üzerinedir. Valimizin de olaya siyasi perspektiften bakmamasını ve bu talebin Elazığ ve Elazığlıya bir faydası var mı diye bakmasını rica ediyoruz. Bizim açıklamamızdan 3 gün sonra Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ikinci döneminin başladığı tarihten itibaren okul öncesi eğitimdeki tüm okullarda, çocuklara ücretsiz yemek verileceğini söyledi. Ancak ilkokul, ortaokul ve liselerde bu uygulama yapılmayacaktır. İşte tam da bu noktada kantinlerde sabit fiyat uygulaması ile anaokulu dışındaki çocuklarımız için de bir imkan sağlanmış olacaktır.  Elazığ’da ekmek artık 5 lira.. Bu demektir ki kantinde satılan tost artık daha pahalı olacak ve çocuklarımızın buna erişimi daha da zorlaşacaktır. Hükümetimizin plansız yaptığı maaş artışları, enflasyonu doğurmakta ve iğneden ipliğe her şeye zam gelmesine sebebiyet vermektedir. Bu fiyat artışlarından hiç olmazsa çocuklarımızın etkilenmemesi için Valimize bir kere daha çağrıda bulunuyoruz. Gelin Aksaray Valiliği’nin yaptığı projeyi Elazığ’da da hayata geçirelim” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109