Başkan Yaşlı'dan Destinasyon Açıklaması

Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, Alacakaya'ya ve Elazığ'a yeni bir turizm destinasyonu kazandıracağının açıklamasını yaptı.

Başkan Yaşlı'dan Destinasyon Açıklaması

Alacakaya'ya ve Elazığ'a yeni bir turizm destinasyonu kazandırılıyor.

Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı konuyla ilgili açıklama yaptı.

Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, Yardımcısı Hasan Doğan, SGK İdari ve Teknik Sorumlusu Murat Sarptaş'ı Alacakaya'da ağırlayan Başkan Yaşlı, ilçede bulunan Sularbaşı-Sori Şelalesiyle ilgili önemli planlarının olduğunu belirtti.

YAŞLI: ATTIĞIMIZ BU İLK ADIM BİZLER İÇİN KÜÇÜK OLSA DA İLÇEMİZ VE İLİMİZ İÇİN BÜYÜK ADIMLAR OLACAKTIR

Başkan Yaşlı, turizmin; bir ilin ve ilçenin ekonomisini ciddi oranda etkilediğine dikkat çekerek, “Bugün ilçemizde Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Ahmet Demirdağ, Yardımcısı Hasan Doğan, SGK İdari ve Teknik Sorumlusu Murat Sarptaş'ı ağırladık. Kıymetli misafirimizle birlikte doğa harikası ve yeni destinasyon merkezi olacak sori-sularbaşı şelalesini yerinde ve detaylı inceleyerek hem ilçemize, hem ilimize hem de ekonomimize kazandırmanın planlarını yaptık. Attığımız bu ilk adım bizler için küçük olsa da ilçemiz ve ilimiz için büyük adımlar olacaktır inşallah" ifadelerini kullandı.

YAŞLI: ALACAKAYA VE ELAZIĞ İÇİN BÜYÜK ADIM

Başkan Yaşlı, “Tarihi İpek yolu üstünde yer alan 4'üncü Murat Han'ın da restorasyon çalışmalarıyla ilgili gerekli çalışmaların yapılacağını söyleyerek, açıklamalarına şunları ekledi: "Yine İpek yolu üstünde yer alan 4'üncü Murat Han’ı gezerek, restorasyon çalışması için yapılan projenin hayata geçmesi adına sözlerimizi aldık. Gerek ilçem için gerekse Elazığ için elimden geleni yapacağımdan şüpheniz olmasın. Bu süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyecek olan Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sn. Ahmet Demirdağ nezdinde tüm kurum ve kuruluşlara şimdiden şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 2 ay Önce

Arkadaşlar haber kanalı ve sosyal medya için güzel pozlar vermişler ama maske yok. Acilen cezai işlem uygulanmalı.

İsmet
İsmet - 2 ay Önce

Kültür Turizm Müdürlüğü mü? İş onlara kaldıysa bu iş yatar. Yatar kurum yatar

Harputlu
Harputlu - 2 ay Önce

Güzel yerler gezmiştim zamanında çanakça köyünde de güzel bir şelale var çay akıyor orda ayrıca o çayıda sulama barajı olarak değerlendirebilirsin başkan çevre köyleri kalkındırır sulama anlamında rahatlatır bu tarz projelerle ancak kalkınma sağlanır

gezgin
gezgin - 2 ay Önce

turist müdür gezide, bu iş gezmekle kalır tıpkı diğer gezmeler gibi

Hasan BOZKURT
Hasan BOZKURT - 2 ay Önce

Alacakaya için olumlu yönde bir çivi çakandan Allah razı olsun.

SIRADAKİ HABER

banner7