Başkan Yüce: Yolcu Bulamıyoruz

Elazığ Otobüsçüler Dernek Başkanı Yüksel Yüce Kurban Bayramı’nda Elazığ Otobüs terminalindeki yolcu durumu hakkında bilgi verdi. Başkan yüce, bayramın ilk gününde otobüslerin doluluk oranının yüzde 10-15 oranında olduğunu yolcu bulamadıklarını söyledi.

Başkan Yüce: Yolcu Bulamıyoruz

Elazığ Otobüsçüler Dernek Başkanı Yüksel Yüce Kurban Bayramı’nda Elazığ Otobüs terminalindeki yolcu sayısı ile ilgili açıklama yaptı.

Başkan Yüksel Yüce, taşıyacak yolcu bulamadıklarını ifade etti.

YÜCE: YOLCU BULAMIYORUZ

Elazığ Otobüsçüler Dernek Başkanı Yüksel Yüce, “Bayramın birinci günü itibariyle halen daha gelişler devam ediyor. Büyük şehirlerden küçük şehirlere doğru yolculuklar devam ediyor. Bugünden sonra gelişler düşer artık. Bizim bugün Elazığ’dan dönüş olarak sıkıntımız var tabi. Yolcu bulamıyoruz. Gelen insanlar bayramlarını evlerinde aileleriyle geçirecek, kurbanlarını kesecekler. Bugün çok daha yolcumuz az. Doluluk oranımız yüzde 10-15 gibi oranlarda. Yarın itibariyle bugün sayı artmaya başlayacak. 25-30’ları bulacağız. Üçüncü günü daha yoğunlaşacağız, dördüncü beşinci günü tam dolu olarak gelen Elazığ halkımızı tekrar geriye dönüş olarak göndereceğiz inşallah. Tek yönlü bir yolculuk oldu. İki taraflı olmadı. Yolcu bulamıyoruz götürmeye. Getirdik, götürecek yolcumuz yok. Cuma, Cumartesi, Pazar da onu yaşayacağız. Buradan götüreceğiz, o taraftan yolcu bulamayacağız. Yolcu sayımız iki taraflı olmuyor. Bir taraftan dolu oluyor diğer taraftan daha az yolcu taşıyoruz” ifadelerini kullandı.

YÜCE: PANDEMİ SÜRECİNDE EN ÇOK ETKİLENEN SEKTÖRÜN BAŞINDA GELİYORUZ

Pandemi sürecinin otobüs sektörünü etkilediğini ifade eden Başkan Yüce, “Bu 16 aylık pandemi sürecinde okullar açılmayınca öğrencilerin seyahat imkanı olmadı. Yıllarca beklediğimiz okullar tatil olsun, yolcumuz artsın dediğimiz süreç şimdi okullar açılsın yolcu bulalım sürecine girdi. Allah nasip ederse pandemiyi de aşarsak dokuzuncu aydan sonra okullarımız açılır. Öğrencilerimizi taşımaya başlarız. Öğrencilerin okulları kapalı olunca sirkülasyondan faydalanamıyoruz. Geçmiş yıllarda asker yoğunluğu vardı o da azaldı artık. Pandemi geçirdik, az yolcu bulduk, gün oldu seyahat yasakları geldi, gün oldu bizi kapattılar 45 günlük tamamen kapanan dönemlerimiz oldu. İnşallah bunları Allah bir daha yaşatmasın. Böyle bir şeyi ilk defa yaşıyoruz biz. Pandemi sürecinde en çok etkilenen sektörün başında geliyoruz. Hakikatten büyük yara aldık. İnşallah Allah bugünden sonra yüzümüzü güldürür diyelim. Pandemi sürecinin aşılması lazım. Bu bizim için de öyle. Başka ticaretle uğraşanlar için de öyle” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 hafta Önce

Ben bu otobüsculeri anlamıyorum. hiç şükür eden otobus sahibi yada ben para kazaniyorum diye otobus sahibi gormedim.hep isyan hep zarar ediyoruz diyorlar. Enteresan olan ağlayanlarin hemen hemen hepsi 1.5 milyon veriyor otobüsünü yeniliyor madem zarar ediyorsan 1.5 milyonla başka bir iş yap

cevap
cevap @Ali - 2 hafta Önce

kardeşim adam otobusculuğu biliyor onu yapmak zorunda kasaplıkmı marketcilikmi yada başka bir iş kolunda bilgi sahibi değilki yapsın ee kaldıki 1.5 milyonu bankaya atsan ayda 20 bin geiri var ama onu yapmıyor ticaret yapmaya çalışıyor vergisi bakımı masarafını çık onu bile kazanamıyor.heriş kolu şu anda boyle. kimse hakettiğini kazanamıyor.

Cevaba
Cevaba - 2 hafta Önce

Ali haklı servisciler dahil ben bu güne kadar kar ediyorum diyeni duymadım ama hepside iki yılda bir filosuna araba katıyor

sallih
sallih - 2 hafta Önce

Aç gözlülüğü bırakırsanız belki kazanırsınız. Ankara Elazığ bileti 120 lira, komşu ilin otobüsü 80 lira.

Bizim her şeyimiz komşu illerden neden bu kadar pahalı!?

Vêha
Vêha - 2 hafta Önce

Zatı devletleri uçakla seyehat ediyor, gariban halkıda otobüse davet ediyor....süper zeka

Yılmaz
Yılmaz - 2 hafta Önce

Beter olsunlar otobusler yolculara saygısız davranıyorlar 3 gün öncesinden bilet iptali yapmak istedim yapmadılar hızlı tren olsun daha betwr olacaksınız bekleyın

SIRADAKİ HABER

banner103