Belediyenin Deprem Sonrası Çalışmaları Devam Ediyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Ocak’ta yaşanan depremin ardından depremin etkilediği noktaları adım adım gezerek vatandaşın sorunlarını ve ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını ifade ederek, “Tüm Ekiplerimizle Depremin Yaralarının Sarılması Adına Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz” dedi.

Belediyenin Deprem Sonrası Çalışmaları Devam Ediyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Deprem sonrası Elazığ’da çalışmaları bizzat koordine eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile mahalle ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor.

ŞERİFOĞULLARI: TÜM İMKANLARIMIZLA İLK ANDAN İTİBAREN TEYAKKUZ HALİNE GEÇTİK

 Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Elazığ Belediyesi olarak yaşanan depremin etkilerini ortadan kaldırmak için tüm imkanlarımızla ilk andan itibaren teyakkuz haline geçtik. Depremin hemen akabinde iş makinalarımız, itfaiye teşkilatımız, altyapı gibi tüm birimlerimizle sahada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşımızın yanında olmaya, onların yaşamlarını bir nebze de olsa kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Elbette şehir olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Ama devletimiz tüm imkanlarıyla yanımızda. Birliktelik ve kardeşliğimizin gücüyle bu zor zamanları atlatacağız” diye konuştu.

ŞERİFOĞULLARI: ÇALIŞMALARIMIZ, KOORDİNELİ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

Başkan Şerifoğulları, “Depremin olduğu andan itibaren 21 kamyon, 7 adet kepçe, 2 adet eskavatör, 1 adet iş makinası taşıyıcısı(lobed), 1 adet kompresör, 10 adet greyder ve 80 personelle saha çalışmalarına destek veren ekipler, AFAD ile rahat koordinasyonun sağlanması için 5600 m2 yol yapım çalışması gerçekleştirdi. Yıkılan binaların enkazlarının kaldırılmasında iş makinaları ve personeliyle destek sağladık.65.000 m2 çadır kurum alanı düzeltilerek, 5250 m3 mıcır ve 25.000 m3 stabilize malzeme serimi gerçekleştirildi. Çadır kentlere su ve kanalizasyon bağlantısı sağlandı” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: TÜM EKİPLERİMİZLE SAHADAYIZ

Başkan Şerifoğulları, “Hayır Çarşısı aracılığıyla vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Tüm ekiplerimizle sahadayız. Vatandaşların yaralarını sarmak için seferber olduk. Hayır Çarşısı aracılığıyla gıda, giyecek, ısıtıcı, battaniye, yatak, yorgan, su, sebze-meyve ve muhtelif malzemelerden oluşan yardım malzemeleriyle binlerce aileye destek sağlanıyor. Çadır kentlerde kalan vatandaşlarımıza 35 noktada kurulan aşevleri aracılığıyla sabah kahvaltısında 10 bin kişilik çorba-ekmek, akşam yemeğinde 5 bin kişilik sıcak yemek, saat 22.00’da ise 5 bin kişilik çorba ve ekmek ikramında bulunuyoruz” diye kaydetti.

ŞERİFOĞULLARI: ETKİNLİKLERLE ÇOCUKLARDA DEPREMİN OLUŞTURDUĞU TRAVMANIN İZLERİNİ GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ

Başkan Şerifoğulları, “Elazığ Belediyesi olarak, depremin yaralarını sarmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle çocuklarda depremin oluşturduğu travmanın izlerini gidermeye yönelik destek sağlıyoruz.  Elazığ Belediyesi Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (ADEM) tarafından Kültür Park yerleşkesinde yer alan 1516 1nolu kafede oluşturulan Deprem Destek Merkezi bünyesinde kitap okuma etkinliği, oyun etkinlikleri, satranç, mangala, el sanatları, drama, müzik, resim, sinema gibi organizasyonlarla ve çeşitli hediyelerle miniklere moral desteği sağlanıyor. Anaokulları ve kreşlerin de sunulan hizmet yaralanması adına okullarından alınan minikler, Deprem destek Merkezinde moral depoluyor” şeklinde kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103