Bir Elazığlı Merkez Bankası Başkan Yardımcılığından Alındı Yerine Diğer Bir Elazığlı Çakmak Geldi

Resmi Gazete’de Merkez Bankası’nda atama kararları yayımlandı. Karara göre Elazığlı hemşehrimiz Semih Tümen Merkez Bankası Yardımcılığı görevinden alınırken yerine yine Elazığlı isim olan Taha Çakmak Merkez Bankası Yardımcılığı görevine getirildi.

Bir Elazığlı Merkez Bankası Başkan Yardımcılığından Alındı Yerine Diğer Bir Elazığlı Çakmak Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan Resmi Gazete’de atama kararları yayımlandı.

Merkez Bankası’nda atamalar yapıldı.

ELAZIĞLI TÜMEN GÖREVDEN ALINDI

Elazığlı hemşehrimiz Semih Tümen Merkez Bankası Yardımcılığı görevinden alındı.

SEMİH TÜMEN KİMDİR?

1977 yılında Elazığ’da doğan Semih Tümen, 2000 Yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu. Sonrasında 2006 yılında London School of Economics Ekonometri ve Matematiksel Ekonomi, 2007 yılında Chicago Üniversitesi Ekonomi bölümlerinde yüksek lisans; 2012 yılında ise Chicago Üniversitesi Ekonomi doktora programlarını tamamladı. 2002 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasında uzman yardımcısı olarak göreve başlayan Tümen, 2011 yılına kadar çeşitli birimlerde görev yaptı. 2011 yılında Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğünde ekonomist olarak görev yapmaya başladı. Tümen, 2015-2016 yılları arasında Araştırma ve Para Politikası Genel Müdür Yardımcılığı; 2016-2018 yılları arasında ise Yapısal Ekonomik Araştırmalar Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Uluslararası dergilerde birçok çalışması yayımlanan Tümen, pek çok uluslararası akademik dergide de hakemlik ve editörlük yapmıştır.

Evli ve 1 çocuk babası olan Semih Tümen, 25 Mayıs 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atanmıştı.

ELAZIĞLI ÇAKMAK GÖREVE GETİRİLDİ

Görevden alınan Tümen’in yerine yine Elazığlı isim olan Taha Çakmak Merkez Bankası Yardımcılığı görevine getirildi.

TAHA ÇAKMAK KİMDİR?

1981’de Elazığ’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 2004 yılında Deloitte Touche & Tohmatsu’da Denetçi, 2005 yılında Sosyal Sigortalar Kurumunda Müfettiş Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2005-2019 yılları arasında Ziraat Bankası A.Ş.’de Teftiş Kurulu Müfettişi, Operasyon Merkezi Bölüm Başkanlığı İş Tasarımı Yöneticisi, Ankara Perakende Şube Yöneticisi, İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı ve Ankara Kamu Kurumsal Şube Yöneticisi olarak görev aldı. 2019-2021 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Çakmak, 13 Ekim 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 18:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gakgo
Gakgo - 2 gün Önce

İkide bir yer değişimi olursa sonuçlar bu olur

Kuyucu Samet
Kuyucu Samet - 2 gün Önce

Yakında spor il müdürü Kuyucu Samet’de Belediye Başkanı olur

Ali
Ali - 2 gün Önce

Elazığlı olması bir şey değiştirmez hangi üniversiteyi bitirmiş nerede okumuş ne yapmış

Ali
Ali - 2 gün Önce

Eee ne olmuş zeki Müren de bizi görecek mi...

Mümtaz Güler
Mümtaz Güler - 2 gün Önce

Reis merkez Bankasıyla oyuncak gibi oynayarak ülkenin ekonomisini getirdiği durum budur.Yazıklar olsun senin gibi insana.

İBRAHİM
İBRAHİM - 2 gün Önce

Dolar bir daha yükselirse bunlarıda alırlar. Başkan kalmış

kullanat
kullanat - 1 gün Önce

vah vah vah elazığlılar gene kurbanlık seçilmiş !

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109