Bir Köy Mahalle Olmak İçin Referanduma Gitti

Elazığ'a 8 kilometre uzaklıkta olan bir köy, mahalle olmak için referanduma gitti.

Bir Köy Mahalle Olmak İçin Referanduma Gitti

Merkeze bağlı yaklaşık 3 bin nüfuslu Şahinkaya köyünde referandum heyecanı yaşandı.

Merkeze 8 kilometre uzaklıkta olan köy sakinleri Valilik ve Belediye ekiplerinin verdiği hizmetlerden eksik kalmamak için sandık başında oy kullandı.

948 seçmenin bulunduğu köyde yaklaşık 700 kişi oy kullandı.

Oy kullanma işleminin bitmesinin arından sonucun bugün açıklanacağı belirtildi.

ŞAHİN: 2014 YILINDAN BERİ O SORUN VARDI

Köylerine daha kaliteli hizmet gelmesi için seçime gittiklerini belirten Muhtar İdris Şahin, “Daha öncesinde de köyümüzün köy veya mahalle olup olmadığını bilemiyorduk. Belediyeye gittiğimizde İl Özel İdaresi'ne yolluyordu, onlar da belediyeye yolluyordu. Yani 2014 yılından beri o sorun vardı, inşallah köy halkı olarak bu sorunu kaldırırız. Evet çıkacağına da yüzde 80 eminim ve köy halkı da bunu istiyor. 948 seçmenimiz var ve köyümüz 2 bin ile 3 bin arasında nüfusu var. Seçime katılım sayısı ise 700 rahat vardır” dedi.

ŞAHİN: İÇİŞLERİ BAKANI VE VALİ İLE GÖRÜŞTÜK DESTEK OLDULAR

Referanduma gitme sürecini de anlatan Şahin, “Halk dedi ki, artık adını koyalım, köy mü mahalle mi biz de köylü olarak ilk başta imza kampanyası düzenledik. Çıkan sonuçlar ile seçime gittik ve bu tür seçimler de pek nadir oluyor. İçişleri Bakanı ve Vali ile görüştük destek oldular. Devamında köylülerden imza alarak ve seçime giderek inşallah burası mahalle olarak çıkacak, temennimiz de bu yöndedir" diye konuştu.

Oy kullanmaya geldiklerini ifade eden köylülerden Şadiye Altın ise köylerinin mahalle olmasını istediklerini dile getirdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
muharrem çiftçi
muharrem çiftçi - 3 yıl Önce

Sürsürü ve ataşehir mahalleleride çok büyük mahalleler.Her iki mahalleninde ikiye bölünmesi gerekir.Elazığ büyükşehir olmayı hakediyor Elazığ bu potansiyellere sahip

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109