Bir Sorun Daha Çözüme Kavuştu! Depolara Su Verildi

Hamzabey Barajı’ndan getirilen İçme Suyu, Karşıyaka Mahallesinde bulunan Arıtma Tesisinden şehirdeki depolara aktarımı başladı. Şehrin önemli bir sorununu daha çözüme kavuşturan Başkan Şahin Şerifoğulları, Karşıyaka’daki tesislerde açıklama yaparak “Şehrimize su vereceğiz ve artık su sorunumuz kalmayacak” dedi.

Bir Sorun Daha Çözüme Kavuştu! Depolara Su Verildi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Karşıyaka Mahallesinde bulunan Su Arıtma Tesislerinde incelemelerde bulundu.

Çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Şerifoğulları artırma tesisinden şehirdeki su depolarına içme suyunu da gönderdi. Yapılan çalışmayla birlikte Elazığ'ın yıllardır çözülemeyen su sorunu çözüme kavuşmuş oldu.

ŞERİFOĞULLARI: BİZ SORUNLARI GÜNÜ BİRLİK ÇÖZMÜYORUZ

İncelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Şerifoğulları, “Tüm Elâzığ’ın bildiği üzere Hamzabey su projesine 2012 yılında yapılmış ve ilimize su verilmesi için çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmiştir. İlimizde 2 yıldır su sıkıntısı yaşamaktayız. Kanalizasyon müdürlüğümüzde istişare ederek ihale yatık. 5 km’lik arıtma tesisinden hattı çekerek bugünde suyu depomuza vererek şehrimize su vereceğiz ve umut ediyoruz ki ilimizin su sıkıntısı kalmayacak. 10 bin depoya içme suyu erilecek. Biz bu noktada bakanlığımıza, DSİ’ye, kendi personellerime teşekkür ediyorum. Bundan sonraki etapta yapacağımız Elâzığ’ın alt yapısını çözmek. Alt yapı ihalesini yaparak temiz suyumuzu yeni hatlarımızla şehrimize kazandırmak istiyoruz. İlimizin 3-5 yıllık sorunu çözülecek ve DSİ Genel Müdürlüğü ihaleyi yaptıktan sonra su problemi tamamen çözülecektir. Bizim ikinci etapta alt yapı ile ilgili İçme Suyunun yenilenmesinden sonrada nasip olursa şehrimize bir daha su problemi konuşulmayacaktır. Ben tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Rabbime binlerce kez hamd ediyorum.  Biz sorunları günü birlik çözmüyoruz ama bu günü de hiçbir zaman es geçmiyoruz. Vatandaşlarımızın her saati, her dakikası, her saniyesi bizler için çok kıymetli. Biz göreve geldiğimiz günden itibaren 15 aylık süreçte ilimizin kangrenleşmiş sorunlarını bir bir çözmeye başladık. Su problemi de bunlardan bir tanesidir. Odun ambarı problemi bunlardan bir tanesidir. Fuar alanı bunlardan bir tanesidir. Bu problemleri bir bir çözeceğiz. 5 yıl boyunca da vatandaşlarımıza vaat ettiğimiz projeleri çözeceğiz. İnşallah bir daha su problemi yaşamayacağız” dedi.

Öte yandan Başkan Şerifoğulları'nın gezi esnasında taktığı Elazığspor logolu maske de vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı. 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 17:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Hanii
Hanii - 2 yıl Önce

Nerde su 2 haftadır dogukentte sürekli su kesintisi oluyor belediyeyi arıyoruz kaydınızı aldık sizin için yapıyoruz vs vs burda ancak Elazığ belediyesi reklamı yapın

Fatih
Fatih - 2 yıl Önce

Yıllardır çözülemeyen diyorsunuzda yıllardır yine sizin partimiz vardı. Al birini vur o tekine

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Olgunlar Mahallesi'nde alt katlara su kesintilide olsa geliyor üst katlara çıkmıyor.Basinç yok

Nurgül
Nurgül - 2 yıl Önce

İste başkann iste şahinnn Allahina gurbannn seninnn çözülecek dedimi çözer yeminle elazıgin millet vekilliyini şahin baskan hak ediyo yolun açık hizmetlerin daum olsun sahin baskannn

Erdal
Erdal @Nurgül - 2 yıl Önce

Yazık.......

NeyseNe
NeyseNe @Nurgül - 2 yıl Önce

Ya bu kadini ya kocasini yada kardesini ise sokmus, müneccim olmaya gerek yok

.
. @Nurgül - 2 yıl Önce

Belediyede hangi birimdesin? Önce okuma yazmayı öğren.Su geldi dediniz. Su bu akşam çaydaçırada yine kesik. Suyun kesik olsa böyle konuşacak mıydın? Yinede böyle konuşurdun. Şahsi menfaat herşeyden önce gelir.

Gül
Gül - 2 yıl Önce

Sürsürü Mahallesi'nde sular her gün kesiliyor. Umarım su kesintisi son bulur.

Abdullahpaşa
Abdullahpaşa - 2 yıl Önce

Abdullahpaşada sular hala yok bı ümit hamzabey barajını bekledik sanırım buda çözüm değilmiş ilgili makamlara sesleniyoruz bı çöžüm bulun artık Allah rızası için.

Muzaffer
Muzaffer - 2 yıl Önce

Hamzabey baraj suyundan Abdullah Paşa Mah faydalanacakmı şimdiki suyumuz hep kireç makinalar musluklar tıkanıyor

Mehtap
Mehtap - 2 yıl Önce

Akşamdan beri sular yok rezil olduk lavabo abdest bulaşık herşeyi geçtim virüste ellerimizi yıkamaya su yoksa yazık Elazığıma korkumuzdan her gün kovalar dolu banyo vc de yuh diyorum verdiğiniz habere ancak siz inanırsınız biz değil millet mağdur anlayın yahu böyle olursa millet korona olur çünkü temizlik yok hijyen yok lütfen önce çözüm bulun Elazığ halkını memnun edin sonra paylaşın bizde güzel yorumlar yapalım


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109