Birevim İl Özel İdare Basketbol’dan Basın Toplantısı

Birevim İl Özel İdare Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Aziz Akkaya ve Takım Kaptanı Nihan Demirkol, düzenlenen basın toplantısıyla değerlendirmelerde bulundular.

Birevim İl Özel İdare Basketbol’dan Basın Toplantısı

Elazığ’ı Süper Lig’de temsil eden Birevim il özel idare kadın basketbol takımı baş antrenörü Aziz Akkaya ve takım kaptanı Nihan Demirkol, düzenledikleri basın toplantısıyla takım hakkında bilgiler verdiler.

AKKAYA: HAYALPEREST DEĞİLİM AMA GERÇEKÇİ ADAMIM

Amatör evi toplantı salonunda yapılan basın toplantısı Kanal Fırat’tan canlı olarak yayınlanırken, bordo beyazlı takımın yeni baş antrenörü Aziz Akkaya, “Şu ana kadar takım istenilen yerde değil. Şanssızlıklar söz konusu. Transfer yapılan hocanın sakatlığı. Koronadan dolayı bir sürü sıkıntı oluyor. Süreklilik olmuyor. Takım maalesef geç kurulduğu için beraber antrenman yapma şansı yok. Bende burada yaklaşık olarak 10 gündür buradayım. Herhalde toplamda 2 tane antrenman yapabildim. Basketbolda biraz sabır lazım. Takımı oturtmak lazım. Bu böyle kolay olmuyor. Öyle bir sistem oturmak lazım ki yavaş yavaş olması lazım. Şu anda da bir şeyler olmaya başladı. Ben geldiğimden beri maalesef 2 tane takım antrenmanı yapabildik. Tabi ki bu sakatlıklar olduğundan dolayı. Bunlar hepsi zaman içerisinde iyileşecek. Ben diyorum ki herkes sabırlı olsun. Bitirmek çok önemli. Avrupa kupasında nereye geleceğimizi, kigde nereye geleceğimizi kimse bilemez. Çok hayalperest değilim ama gerçekçi adamım” ifadelerini kullandı.

Birevim il özel idare takımının aldığı mağlubiyetlere rağmen hedefinden vazgeçmediğini belirten tecrübeli teknik adam, sezon sonundaki hedeflerinin en kötü play-off’a katılmak olduğunu belirtti.

DEMİRKOL: BU 6 MAÇLIK BİR MAĞLUBİYET SERÜVENİMİZİ BİTİRMEK İSTİYORUZ

Takımın kaptanı Nihan Demirkol ise, “Biz bu sene birazcık geç kurulduk. Bunun dezavantajlarını da yaşadık zaten. Sonra 2 tane oyuncuyla anlaşıldı ve bunlarda ciddi rahatsızlıklar çıktığı için gelemeden fesih edildi. Daha sonra bir tane daha bir yabancıyla anlaşıldı. Onda da bir rahatsızlık olduğu için gelemedi. Zaten böyle bir şanssız başladık bu sene. Sonra aramıza katılan arkadaşlarımız oldu. Bize her maçtan önce bir oyuncu geldi ve tam ısınamadık. Beraber idman yapma fırsatımız çok fazla olmamıştı. En son gelen 2 arkadaşımız oldu. Onlar da takıma çok pozitif enerji kattı. Bundan sonra daha çok beraber antrenman yapıp bu 6 maçlık bir mağlubiyet serüvenimizi bitirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 19:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7