Birlik Haber Sen Tarafından Kadro Talebi İçin Toplanan 600 İmza ÇSG’ye Gönderildi

Memur-Sen'e Bağlı Birlik Haber-Sen üyeleri PTT’de idare hizmet sözleşmesi ve TRT’de özel hukuka tabi personellerin kadroya alınması için imza topladı. Sendika iki kurumdaki üyeleri için talep ettiği kadro için topladıkları 600 imzayı, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na gönderdi.

Birlik Haber Sen Tarafından Kadro Talebi İçin Toplanan 600 İmza ÇSG’ye Gönderildi

Memur-Sen'e bağlı Birlik Haber-Sen sözleşmeli personellerin kadroya alınmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

DOĞAN: ARKADAŞLARIMIZ KADROYA ALINANA KADAR KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ

PTT'de İdare Hizmet Sözleşmesi ve TRT'de Özel Hukuka Tabi personellerin kadroya alınması için Türkiye’de eş zamanlı imza kampanyası başlattıklarını söyleyen Birlik Haber-Sen Elazığ İl Şube Başkanı Mustafa Doğan, kampanya kapsamında Elazığ’da 600 imzanın toplandığını söyledi.  Doğan, “PTT’de görev yapan İHS’li ve TRT’de görev yapan ÖHT’li personellerin kadroya alınması için başlattığımız imza kampanyası sonucunda ülkemizin her bir köşesinden topladığımız 100 bini aşkın ilimizde de 600 imzayı bugün kadro bekleyen arkadaşlarımızla birlikte Türkiye genelinde eş zamanlı olarak ilimizde de Elazığ PTT Merkez Müdürlüğü iş yerimizden PTT Kargo ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na gönderiyoruz bu amaçla burada toplanmış bulunuyoruz. Hizmet kolumuzda yer alan posta ve telgraf teşkilatından yaklaşık 12 bin idari hizmet sözleşmeli personel ve TRT’de 4 bin özel hukuk hükümlerine tabi sözleşmeli personel bulunmaktadır. PTT’de ve idari hizmet sözleşmeli olarak çalışan personeller KPSS sınavına girerek başarılı olanlar içerisinde atanmış ve bu personeller diğer kamu personelleri gibi Memur Sendikalarına üye olabilmekte toplu sözleşme kapsamında yer almaktadırlar. Aynı iş yerinde aynı işi yaptıkları halde 399 sayılı kararnameye tabi personel ile aralarında temel ücretleri, iş güvenceleri, sosyal güvenlik hakları, görevde yükselme ve unvan değişikliği bakımından farklılıklar bulunmakta bu durum kurumsal aidiyeti zedelemektedir. PTT’deki idari hizmet sözleşmeli gerekse TRT’deki özel hukuk hükümlerine tabi sözleşmeli personellerin başta kendileri, eşleri, anneleri, babaları, akrabaları, komşuları ve vatandaşlarımızın imzaladığı 100 bini aşkın imzada talep ettikleri üzere kadro beklentilerini içeren imzaları bugün Elazığ PTT Merkez Müdürlüğümüzden hep birlikte kargoya vereceğiz. Ayrıca üstüne basarak ifade ediyoruz ve diyoruz ki bu arkadaşlarımız kadroya alınana kadar haklı mücadelemize çeşitli eylemlerimiz ve kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

Birlik Haber-Sen üyeleri PTT'de İdare Hizmet Sözleşmesi ve TRT'de Özel Hukuka Tabi personellerin kadroya alınması için toplanan 600 imzayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na gönderdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109