Bu Hafta 9 Film Vizyonda Sinemaseverlerle Buluşacak

Bu hafta 4’ü yerli 9 film beyazperdede sinemaseverlerle buluşacak.

Bu Hafta 9 Film Vizyonda Sinemaseverlerle Buluşacak

“Karayip Korsanalrı Salazar’ın İntikamı” adlı filmin yönetmen koltuğunda Espen Sandberg ve Joachim Rønning oturuyor. Filmin başrollerinde Johnny Depp, Javier Bardem, Brenton Thwaites yer alıyor. Macera, fantastik, Aksiyon türündeki filmin konusu özetle şöyle: “Çılgın maceraları ile bilinen, kaptanları şahı ama bir o kadar talihsiz Jack Sparrow, yelken açtığı sularda yaklaşan kötü rüzgarları hisseder. Korkunç Kaptan Salazar'ın yönetimindeki ölümcül hayalet korsanlar, denizdeki tüm korsanları öldürerek Şeytan Üçgeni’nden kaçmayı başarmıştır; hayatta kalan tek korsan kaptan ise Jack'tir. Jack, Salazar'ın gazabından ve intikamından kurtulmak için Poseidon Asası’nın peşine düşer. Bu efsanevi asayı bulmak içinse güzel ve zeki gökbilimci Carina Smyth ve Kraliyet Donanması'ndan  dik başlı, genç bir denizci olan Henry ile zorlu bir anlaşma yapar. Küçük ve külüstür gemisi Dying Gull’un dümenindeki Jack Sparrow, hem kötü kaderini tersine çevirmenin hem de şimdiye dek karşına çıkan en dişli ve korkunç düşmandan kurtulmanın yollarını arayacaktır.”

AŞK VE SAVAŞ

Yönetmenliğini Emir Kusturica’nın yaptığı “Aşk ve Savaş” adlı filmin başrollerini Monica Bellucci, Emir Kusturica, Sloboda Micalovic oynuyor. Dram türündeki film, bir adamın hayatının üç farklı dönemine değiniyor. Film şöyle: “Bosna Savaşı'nda sütçü olarak cepheye süt taşıdığı günler, gizemli İtalyan bir kadına âşık olduğu dönem ve keşiş olarak inzivaya çekilip hayatını düşündüğü dönem.”

DEHA

Dram türündeki “Deha” adlı filmin yönetmenliğini Marc Webb üstleniyor. Filmin başrollerinde ise Chris Evans, Mckenna Grace, Lindsay Duncan var. Filmin konusu ise kısaca şöyle: “Hayatı başarısızlıklarla dolu olan Frank Adler karakterini canlandıracak olan Chris Evans, Florida kırsalında yeğeni Mary'yi büyütürken, Mary'nin okula başlamasıyla birlikte hemen yetenekli olarak yaftalanması sebebiyle Mary'nin annesi Evelyn ile kızı büyütme konusunda bir savaşa girecek.”

KARANLIK GÖREV

“Karanlık Görev” adlı filmi beyazperdeye Jee Woon Kim taşıyor. Filmin başrollerinde Byung-hun Lee, Yoo Gong ve Kang-ho Song bulunmaktadır. Dram, savaş, casusluk türündeki film, 1920'lerin sonunda bağımsızlığını kazanmak için şiddete başvuran direnişçi bir örgütü ve onları durdurmaya çalışan Japon ajanları arasındaki kedi-fare oyunlarını anlatıyor. 

KATRE

Berkay Berkman ve Atakan Şatıroğlu’nun yönettiği “Katre” adlı filmin başrollerinde Berkay Berkman, Atakan Şatıroğlu, Ahmet Süha Çağrıcı var. Dram, gerilim türündeki film, psikopat bir emlakçı olan Savaş'ın hayatını ele alıyor. Film özetle şöyle: “Savaş, yaşadığı mahallenin insanları tarafından çok sevilen, saygı duyulan, güvenilir biridir. Fakat Savaş'ın kardeşi Umar ise, çocukken bir böcekten kaptığı hastalık sebebiyle havale geçirerek yatalak kalmıştır. Anne ve babasını da kaybetmiştir.Bu nedenle uzun yıllar yatalak kardeşine bakmak zorunda kalmıştır. Bu zor durumun suçlusu olarak da Allah'ı suçlamaktadır. Bu sebeple Savaş, yaşadığı mahalledeki inançlı insanlardan öç almayı ve onları Allah'ın yolundan döndürmeyi amaç edinir. Önce onların aralarına girecek, ardından onların algılarını değiştirmeye çalışacaktır. Savaşı hangi tarafın kazanacağı merak konusudur.”

ÖZGÜRLÜĞÜN SESİ BİLAL

Yönetmenliğini Khurram H. Alavi’nin yaptığı “Özgürlüğün Sesi Bilal” adlı filmin başrollerinde Adewale Akinnuoye Agbaje, Thomas Lan Nicholas, Mark Rolston yer alıyor. Animasyon, aksiyon, macera türündeki film, Hz. Muhammed'e ilk inananlardan siyahi bir köle olan Bilal-i Habeşi'nin özgün hikayesini anlatıyor.

Diyanet işleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli bu yapımın dublaj kadrosunda Engin Altan Düzyatan, Ayça Bingöl, Tamer Karadağlı, Volkan Severcan ve Hakan Vanlı gibi sanatçılar bulunuyor.

SİNSİRAN: YASAK AŞK

Samet Çakırtaş’ın yönettiği “Sinsiran: Yasak Aşk” adlı filmin başrollerinde Akın Ayvaz, İlayda Uzun, Başak Özel yer alıyor. Korku türündeki filmin konusu kısaca şöyle: “Evli bir kadın olan Nermin, sevgilisiyle yasak bir aşk yaşamaktadır. Sevgilisiyle birlikte olabilmek için onun yardımıyla bir büyü yaptırır. Ancak bu büyünün sonuçları çok ağır olur. Büyü yüzünden Nermin'in kız kardeşi Seher tecavüze uğrayarak öldürülür. Nermin'in eşi Bedri ise her gece korkunç kabuslarla boğuşmaktadır. Geri dönüşü çok zor olan ve cinlerin en tehlikelisi Sinsiran'la mücadele etmekte olduğunu bilmeyen Bedri'ye umut ışığı iş arkadaşı Murat'tan gelir. Murat sayesinde tanıştığı Can'ın kendisini Sakine'ye yönlendirmesiyle bir kurtuluş umudu bulan Bedri, hemen Sakine'nin köyüne doğru yola çıkar. Ancak köyde işler iyice tehlikeli bir hal alacaktır.”

TOZ

Dram türündeki “Toz” adlı filmi Gözde Kural sinemaseverlerle buluşturuyor. Filmin başrollerini Öykü Karayel, Beran Soysal, Muhammed Cangören oynuyor. Film ise, Azra’nın, ailesinin sır dolu geçmişinin izini sürerken; savaşın insanların kaderi üzerindeki etkilerini ve Afganistan’da yalnız bir kadın olarak çıktığı yolculuğu anlatıyor.

YARININ ADI BAŞKA

Fırat Tanış, Zelal Dede, Volkan Keskin’in başrollerini oynadığı “Yarının Adı Başka” adlı filmi Moharram Zeinalzadeh, Mustafa Yıldız Delazy yönetiyor. Dram türündeki film ise şöyle: “Afgan, yaşlı bir bisikletçi olan Nesim’in oğlu uzun zaman önce İstanbul’a gelip yerleşmiştir. Yaşamını İstanbul'da sürdüren oğlu tam da düğün hazırlıkları esnasında ortadan kaybolur. Bu haberi alan Nesim, oğlunu bulmak için yollara düşer. Sınırda kaçak ve oldukça tehlikeli yollardan, başka mültecilerle geçerek Türkiye’ye girer. Fakat yol arkadaşlarını kaybedince bir sınır köyüne birine sığınır. Burada hayatta kalmanın bir yolunu ararken çobanlık yapan Mustafa ve onun yareni Zelal ile tanışır. Öte yandan Nesim'in peşine hiç beklenmedik adamlar düşecektir. Çoban Mustafa bir yandan Nesim'i korumaya çalışırken, bir yandan da aşkına sahip çıkmaya çabalar.”

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 15:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137